You are currently viewing رقص هیپ هاپ09034619237

رقص هیپ هاپ09034619237

هیپ هاپ رقصی است که قدمت آن تنها به چند دهه می رسد. این رقص مدرن در سراسر دنیا طرفدار دارد و در بین تمامی افراد به خصوص جوانان بسیار رایج است.خاستگاه رقص هیپ هاپ در آمریکا می باشد و در دهه 1970 به تازگی روی کار آمد. بسیاری از افراد با استفاده از این رقص احساسات خود را به نمایش می گذارند و بیننده با تماشای این رقص لذتی وصف نشدنی را تجربه خواهد کرد. هیپ هاپ با استفاده از حرکات سریع و موزون انجام می شود و نیاز به انرژی بالایی دارد. برای اجرای این سبک رقص نیاز به موسیقی خاصی است و شما می توانید به صورت اختصاصی این رقص را یاد بگیرید.

رقص هیپ هاپ چیست؟

رقص هیپ هاپ در واقع نوعی فرهنگ است که در بسیاری از افراد جهان رواج دارد. این رقص نیاز به هیجان و انرژی بالایی دارد و شما باید مهارت بالایی در این زمینه داشته باشید. هیچ هاپ شامل حرکاتی ساده و سریع می شود و شما برای انجام آن باید مهارت کافی را یاد بگیرید.

انواع رقص هیپ هاپ

رقص بریک

رقص بریک دنس یا دنس بریک یکی از رایج ترین و دوست داشتنی ترین رقص هیپ هاپ است در ژانرهای موسیقی مختلفی اجرا می شود. در این رقص حرکات به صورت ضربه ای انجام می پذیرد و از این رو هیجان بالای یدارد و رقص را از حالت یکنواختی خارج می کند.

حرکت قفل شدن

این رقص در واقع از لس آنجلس پایه گذاری شد. در واقع قفل و بریک از جمله حرکاتی است که در رقص هیپ هاپ وجود دارد ولی هر کدام نیز به صورت جداگانه به نمایش گذاشته می شود. حرکت قفل شدن نوعی رقص و یا هنر نمایشی است که اغلب در بین پسران جوان رواج دارد. در این رقص افراد بر روی دست و یا سر خود قفل می شوند و حرکت تازه ای را به وجود می آورند.

حرکت جهش یا پرش

حرکت پرش یا جهش به مانند برقی است که به بدن شما وصل می شود. این رقص همانند یک موج است و نیاز به قدرت بسیاری دارد. ریتم و حرکات موسیقی در این رقص توسط رقصنده کاملا احساس می شود و از این رو رقصی بسیار هیجان انگیز و دیدنی می باشد. به گونه ای که نمی توان از روی این اجرا چشم برداشت.

رقص هیپ هاپ09034619237

موسیقی هیپ هاپ چیست؟

هیپ هاپ اغلب موسیقی میانه ای دارد یعنی نه زیاد است و نه ملایم. ولی برخی از آهنگای این رقص نیز با ریتم تندی اجرا می گردد. سازهای مورد استفاده در این سبک شامل سازه های کوبه ای، گیتار، طبل و کیبورد می شود. بنابراین شما می توانید با هر آهنگی هیپ هاپ برقصید.

هیپ هاپ درمانی

هیپ هاپ تنها یک رقص نیست بلکه شما از آن می توانید برای درمان و تسکین بسیاری از مشکلات روحی و جسمی خود بهره ببرید. در واقع رقص هیپ هاپ به گونه ای است که نیاز به تمرکز بالایی دارد و شما باید تمامی فکر خود را بر روی رقص متمرکز کنید. بنابراین هیپ هاپ شما را از بسیاری از مسائل و مشکلات دور خواهد کرد. همچنین حرکات هیپ هاپ همانند ورزش است و کلیه اعضای بدن را درگیر می کند و از این رو نه تنها برای درمان و بهبود بسیاری از بیماری های جسمی موثر است، بلکه بر روی زیبایی اندام شما نیز تاثیر بسزایی می گذارد.

آیا آموزش رقص هیپ هاپ سخت است؟

خیر هیپ هاپ رقص سختی نیست ولی برای یادگیری نیاز به انرژی بالایی می باشد. بنابراین در صورتی که شما نیز به دنبال رقصی هیجانی هستید، توصیه می کنیم که این قص را یاد گرفته و آن را اجرا کنید تا هم خود هم بیننده لذت کافی را ببرید. برای یادگیری و تسلط بر روی این رقص نیاز به تکرار و تمرین است و بدون این دو کار شما نمی توانید یک رقصنده خوب و حرفه ای شوید. بنابراین شما پس از هر جلسه آموزش باید تمامی تمرینات را انجام دهید تا نواقص و ضعف های رقص شما از بین رفته و برای جلسات بعدی آماده شوید.

رقص هیپ هاپ را چگونه یاد بگیریم؟

برای آموزش این رقص نیاز است که شما حرکات آموزش دیده را چندین بار جلوی آینه اجرا کنید تا به خوبی بتوانید حرکات را حفظ کرده و بر روی آن تسلط پیدا کنید. رقصیدن مقابل آینه یکی از بهترین روش هایی است که می تواند به شما در داشتن رقصی زیبا و جذاب کمک کند. شما با این کار می توانید بر روی حرکات اشتباه خود تسلط بیشتری داشته و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. اجرای رقص بالافاصله در میان جمع می تواند باعث از بین بردن اعتماد به نفس شما شود. بنابراین با تمرین هر چه بیشتر می توانید اجرای زیباتری داشته باشد.

آموزش رقص هیپ هاپ

شما برای یادگیری هیپ هاپ نیاز به یک مربی صبور و پرحوصله دارید که تمامی حرکات را به صورت اصولی به شما نشان دهد. همچنین هیپ هاپ شاخه های مختلفی دارد و شما باید ابتدا علاقه مندی خود را پیدا کرده و سپس جذاب ترین را آمورش ببینید. لازم به ذکر است که این رقص نیازی به انرژی و انگیزه بالایی دارد. بنابراین در صورتی که شما تنها صرفا برای گذراندن وقت به سراغ این رقص آمده اید پیشنهاد می کنم که کمی راجع به این رقص اطلاعات کسب کنید. صحرا دنس یکی از مربیانی است که بر روی تمامی رقص ها خصوصا رقص هیپ هاپ تسلط داشته و تمامی حرکات را به صورت اصولی یاد خواهد داد. جهت هماهنگی و شرکت حضوری در کلاس ها تماس بگیرید.

هزینه آموزش رقص هیپ هاپ

بسیاری از افراد در هنگام ورود به کلاس های رقص نگران هزینه های بالای آموزش رقص هستند. آموزش مبتدی هیپ هاپ می تواند به صورت گروهی انجام شود که در این صورت هزینه ها بین افراد تقسیم شده و شما با هزینه پایینی می توانید این رقص زیبا را یاد بگیرید. بنابراین هزینه کلاس رقص به فاکتورهایی از جمله نوع کلاس، سطح آن، تعداد نفرات، دستمزد مربی و … بستگی دارد. برای دریافت لیست قیمت آموزش رقص هیپ هاپ با صحرا دنس تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید