You are currently viewing رقص لاتین دو نفره09034619237

رقص لاتین دو نفره09034619237

این رقص روش خاصی دارد و برای اجرای آن نیاز به تخصص و شناخت حرکات است. این رقص که امروزه در بسیاری از عروسی ها نیز رایج شده است، نوعی اجرای دو نفره به شمار می رود. رقص های لاتین انواع مختلفی دارند و هر شهر و روستایی دارای رقص خاص و با حرکات مختلفی می باشند. در زیر به برخی از توضیحات در خصوص این رقص خواهیم پرداخت.

رقص دو نفره چیست؟

رقص دو نفره به رقص هایی می گویند که به همراه یک پارتنر اجرا می گردد. در این رقص یک زن و یک مرد وجود دارند که در کنار یکدیگر رقصی تماشایی را به نمایش می گذارند. رقص دو نفره علاوه بر هنر و زیبایی که در آن نهفته است، بسیار فان و سرگرم کننده بوده و هر ساله بینندگان بسیاری برای تماشای این رقص زیبا گرد هم می آیند. رقص لاتین دو نفره در بین تمامی افراد خصوصا عروس و دامادها طرافداران بسیار زیادی دارد. رقص های دو نفره تقسیم بندی های خاصی دارند که در ادامه به صورت مختصر برخی از رایج ترین رقص دو نفره لاتین را توضیح می دهیم.

رقص لاتین دو نفره

 

ورزش به دلیل فواید فراوانی که برای روح و روان دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، اما برخی از افراد هستند که علاقه زیادی به ورزش های رایج ندارند و به آنها دلبستگی ندارند و همیشه به دنبال ورزش های مختلف هستند که به خواسته های خود برسند. مانند رقص لاتین دو نفره در شرق تهرانرقص لاتین دو نفره یکی از رقص‌هایی است که در دوره‌های اخیر گسترش زیادی در بین مردم مخصوصا بانوان یافته است.

فواید رقص لاتین دو نفره

آیا رقصیدن به طور کلی امری مضحک و بی ادبانه تلقی می شود؟در واقع بیایید با هم صحبت کنیم و بحث علمی داشته باشیم تا زمانی که تمام حقیقت درمورد آن را کشف کنیم.

 رقص لاتین دو نفره در شمال شرق به طور کلی باعث ایجاد احساس شادی بیش از حد در فرد می شود که منجر به افزایش قابل توجه جریان آدرنالین در بدن می شود و این برای بدن مفید میباشد و برای وضعیت روحی فرد بسیارعالی است.

رقصیدن مزیت دیگری نیز در مبارزه با دیابت دارد زیرا بدن در مدت زمان کوتاهی کالری بسیار زیادی می سوزاند.

رقصیدن منجر به ترشح هورمونی به نام اندورفین در بدن می شود که اساساً هورمونی است که به عنوان تسکین دهنده عوامل استرس در بدن و کاهش میزان افسردگی تعریف شده است.

گفته می شود فرد با انجام رقص  همه نگرانی ها و افکار بد را از ذهن خود دور میکند، فرد را به وضوح ذهنی می رساند.

 رقصیدن در واقع خستگی و تنش شدید بدن را از بین می برد. رقص به بدن در روند کاهش وزن کمک می کند زیرا در مدت زمان کوتاهی مقدار بسیار زیادی کالری می سوزاند.

همچنین گفته می شود که رقص روند زایمان را تسهیل می کند، زیرا به گسترش و انعطاف پذیری ناحیه لگن در زنان باردار کمک می کند، اما نوع خاصی از رقص همانند رقص لاتین دو نفره در شمال شرق تهران

رقصیدن عملکرد کلیه ها را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد زیرا به کلیه ها فشار می آورد و باعث می شود آنها پرکارتر شوند.

همچنین یکی از موارد مهمی است که ریه ها را از هر گونه مواد مضر مانند سیگار یا مواردی از این دست پاکسازی میکند و فرآیندهای تنفسی را به میزان قابل توجهی بهبود میبخشد.

می گویند رقص تمام انرژی منفی بدن را تخلیه می کند و در نتیجه باعث بهبود خلق و خوی بدن می شود.

رقص لاتین دو نفره چگونه رقصی است؟

 

یکی از نتایج جستجو در گوگل این است که خانم های زیادی در حال جستجوی رقص لاتین دو نفره با آهنگ های مختلف اعم از عربی و خارجی هستند و ویدیوهای آموزشی زیادی برای آن پیدا میکنند.

رقص لاتین اساساً ورزشی مبتنی بر تمرین تلفیقی رقص لاتین است و این نوع رقص به منظور لذت بردن از اجرای ورزش و در عین حال دستیابی به آنچه از آن لازم است ایجاد شده است.

رقص لاتین یک عبارت رقصی است که از چندین رقص با اشکال و اجزای مختلف از جمله سامبا، سالسا و رقص بیلی تشکیل شده است.

 از آنجایی که  رقص لاتین دو نفره تنها در یک ساعت می تواند بین 500 تا 800 کالری بسوزاند، ورزشی را تصور کنید که تنها در یک ساعت بیش از نیم کیلوگرم چربی می سوزاند.

اگر فردی در روز پنج کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد و اگر یک هفته ورزش کند، هفته ای 35 کیلوگرم و در عرض دو هفته 75 کیلوگرم وزن کم می کند.

این  رقص برای کسانی که به شدت اضافه وزن دارند بسیار مناسب است، اما مهم است که آن را زیر نظر و تحت نظر پزشک انجام دهند.

طی نتایج بدست آمده ااز یک مطالعه ایتالیایی در سال 2006 نشان داد که رقص لاتین دو نفره در مقایسه با سایر ورزش‌های هوازی مانند دوچرخه‌سواری، ورزش بسیار خوبی برای بیماران قلبی است.

یکی دیگر از مزایای رقص لاتین دو نفره در شمال شرق تهران این است که کسانی که سطح کلسترول خونشان بالاست می توانند علاوه بر دارو و غذای کافی از رقصیدن نیز بهره ببرند. مانند انجام ورزش های هوازی، سطح کلسترول تام در خون کاهش می یابد، به ویژه برای کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) که به عنوان کلسترول بد شناخته می شود، و رقصیدن به افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) کمک می کند. ) کلسترول یا به عبارت دیگر کلسترول خوب.

رقص لاتین دو نفره  به طور کلی قدرت و انعطاف عضلانی را افزایش می دهد، که به نوبه خود دامنه حرکتی کلی فرد را بهبود می بخشد. رقص همچنین قدرت مرکزی بدن را افزایش می دهد که می تواند تعادل، هماهنگی و وضعیت صحیح بدن (کاهش کمردرد) را بهبود بخشد.

رقص لاتین دو نفره در شمال شرق تهران را چگونه یاد بگیریم؟

برای آموزش رقص لاتین دو نفره در شمال شرق تهران و همچنین رقص سالسا دو نفره، رقص آذری و رقص هیپ هاپ میتوانید به آموزشگاه رقص صحرا دنس تماس بگیرید. صحرا دنس یکی از آموزشگاهای معتبر و با تجربه در این کار است که سالهای زیادی است به آموزش انواع مختلف رقص ایرانی و خارجی میپردازد.

رقص سالسا چیست؟

سالسا یکی از رقص های دو نفره بسیار پرطرفدار است که از یک زن و یک مرد تشکیل می شود. این رقص به شدت از فرهنگ آمریکای لاتین تاثیر پذیرفته است، در ابتدا در شهر نیویورک تحت عنوان رقص اجتماعی به وجود آمد. برخی از حرکات این رقص بر روی سایر رقص ها از جمله رقص مامو و چاچا نیز تاثیر گذاشته است. سالسا رقصی سرشار از شور و هیجان است و در هر ساله در شهرهای مختلف اروپا و آسایی شرقی این رقص در مراسمات مختلف اجرا می شود و همچنین مسابقات بزرگی نیز در این زمینه برگزار می گردد.

رقص سالسا در سبک های مختلفی اجرا می شود که از جمله برخی از محبوب ترین و بهترین آن ها می توان به رقص سبک کالی، رقص سبک کوبایی، رقص سبک مامبو و رقص سبک لس آنجلس اشاره کرد. تمامی این سبک رقص های سالسا اجرای یکسانی دارند و تنها چند حرکت در آن ها متفاوت است. کیفیت اجرای رقص سالسا در جذابیت و نحوه اجرای آن می باشد. به همین منظور در صورتی که قصد اجرای این رقص را دارید باید تمرین زیادی داشته باشید.

رقص باچاتا چیست؟

باچاتا از دیگر رقص های دونفره هیجان انگیز است که مرکز توجه آن جمهوری دومینیکا می باشد. این رقص به صورت دو نفره و تک قابل اجرا است و به اشکال مختلف می توان آن را اجرا کرد. رقص باچاتا شامل سه مرحله حرکت ابتدایی است که با حرکات کوبا در هیپ ترکیب می گردد. این رقص بسیار نرم و راحت اجرا شده و تمامی حرکات باید به صورت اصولی باشد در غیر این صورت نمی تواند زیبایی خود را نشان دهد. بیشترین تمرکز رقص باچاتا بر روی پایین تنه بوده و بالاتنه حرکت پندانی ندارد.

رقص تینی کلینگ چیست؟

این رقص فیلیپینی با استفاده از چوب های بامبو و به صورت دو نفره اجرا می شود. هماهنگی در رقص تیمی کلینگ حرف اول را می زند و در صورتی که رقصنده و پارتنر آن به خوبی با یکدیگر هماهنگ نباشند، نمی توانند رقص جذابی را برای بینندگان به نمایش بگذارند. این رقص نیاز به تسلط و تمرکز بالایی دارد و در صورتی که تمامی رقصنده ها بر روی این حرکات تسلط داشته باشند بسیار پر بیننده خواهد بود.

تانگو

تانگو یکی از رقص لاتین دو نفره است که طرفداران فوق العاده بالایی دارد. این رقص دو نفره با حرکات نمایشی بسیار جذابی همراه است و تمامی تماشاچیان را محو خود می کند. این رقص در ابتدا در شهری بین آرژانتین و اروگوئه شکل گرفت. در حال حاضر سبک های مختلفی از رقص تانگو طراحی شده است که اجرای هر کدام از این رقص ها جذابیت خاص خود را دارند. در بسیاری از کشورها مسابقات بین المللی رقص تانگو برگزار می شود و همین امر نشان دهنده افزایش طرفداران این رقص زیبا می باشد.

هزینه رقص دو نفره لاتین

امروزه بسیاری از عروس و دامادها پیش از برگزاری مراسم حرکات نوع خاصی از رقص دو نفره را با یکدیگر تمرین می کنند تا در مراسم درخشش بیشتری داشته باشند. هزینه رقص دو نفره لاتین به حرکات، تعداد جلسات و … بستگی دارد. صحرا دنس یکی از سالن های رقص بسیار مجهز و لوکس در تهران است که بهترین حرکات را با منصفانه ترین قیمت به شما آموزش می دهد. این صحرا دنس رقص های خود را به صورت تضمینی آموزش می دهند و هنرجویان با شرکت در این کلاس ها می توانند بهترین اجرا را داشته باشند. جهت هماهنگی و اطلاع از قیمت انواع رقص های دو نفره لاتین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

رقص لاتین دو نفره09034619237

نکاتی در خصوص رقص دو نفره لاتین

هماهنگی بین رقصنده ها در رقص دو نفره لاتین اهمیت بسیاری دارد. بنابراین در صورتی که قصد دارید رقص جذاب و خیره کننده ای را به نمایش بگذارید حتما حرکات خود را در مقابل یک مربی رقص اجرا کنید.
در صورتی که قصد اجرای این رقص را در مراسم عروسیتان دارید بهتر است که این رقص را با لباس عروس تمرین کنید. برخی از افراد تنها در مراسم لباس عروس را می پوشند و از این رو نمی توانند به خوبی حرکات را اجرا کنند. بنابراین توصیه می کنیم که رقص دو نفره را با لباس مراسم خود تمرین نمایید.
برای اجرای این رقص آهنگی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و برای شما خاطره خوبی را تداعی می کند.
برای این که به خوبی بر روی تمامی حرکات تسلط پیدا کنید، بهتر است که حداقل دو ماه پیش از عروسی آموزش آن را شروع کنید.
برای این که حرکات جذاب تر و اصولی تری داشته باشید، به مربیان با تجربه و با سلیقه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید