You are currently viewing رقص سالسا دو نفره09034619237

رقص سالسا دو نفره09034619237

سالسا یکی از رقص های دو نفره بسیار جذاب است که در بسیاری از عروسی ها و مراسمات ویژه آن را مشاهده خواهید کرد. این رقص اصالتی نیویورکی دارد و تحت تاثیر فرهنگ آمریکای لاتین قرار گرفته است.کشور آمریکای لاتین رقص سالسا دو نفره را در قالب های مختلف سبک کوبایی، کلمبایی، پورتوریکوپایی، نیویورکی و لس آنجلسی در رستوارن ها و کافه ها اجرا می کنند تا مشتریان بیشتری را به خود جذب نمایند. البته این رقص را می توان به صورت تک نفره نیز اجرا کرد و کمی حرکات آن را تغییر داد ولی دو نفره آن جذابیت بیشتری دارد. برخی از افراد سالسا را به صورت بداهه و برخی دیگر به صورت حرکات برنامه ریزی شده اجرا می کنند. حرکات سریع دست و پا، چرخش های ریتمیک و ناگهانی، تغییر موضع بدن، حالت خاص دست ها، لق کردن شانه ها و جدا کردن بخش های بدن از یکدیگر از جمله ویژگی های بارز رقص سالسا به شمار می رود. در ادامه این رقص را بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد.

رقص سالسا چیست؟

سالسا یکی از رقص های دو نفره بسیار جذاب است که ریشه در آمریکای لاتین دارد. در زبان اسپانیایی واژه سالسا به معنای تند و تیز می باشد. قطعا شما نیز در بسیاری از فیلم های هالیوودی و کنسرت ها این رقص را مشاهده کرده باشید. این رقص به قدری جذاب است که نه تنها رقصنده را، بلکه بیننده را نیز سر ذوق می آورند.

استایل های مختلف رقص سالسا

رقص سالسا در سراسر دنیا اجرا می شود و از این رو سبک های مختلفی دارد. از جمله سبک های رقص مختلف سالسا عبارت است از:

سالسای سبک کوبایی

رقص سالسای کوبایی که آن را با نام کازینو نیز می شناسند، شامل دو بخش رهبر و پیرو است. این رقص برگرفته از الگوهای مدور در حرکات بدن می باشد که برخی از حرکات آن از رقص فولکوریک آفریقایی الهام گرفته است. این رقص زیبایی چشمگیری دارد و افراد زیادی تمایل به تماشای این سبک رقص را دارند.

رقص سالسای کالی

کالی از دیگر رقص های جذاب سالسا است که اجرا بسیار ساده ای دارد و در آن حرکات سریع دست و حرکات پیچیده پا مشاهده نمی شود. در برخی از مراسمات رقص سالسای کالی را با نام رقص کلمبیایی نیز می شناسند.

رقص سالسای مامبو

در مورد منشا این رقص هیچ منبع خاصی وجود ندارد. این رقص از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و تحت تاثیر الگوهای رقصی از جمله چاچاچا و سوینگ قرار دارد. این رقص بسیار پیچیده است و باید به صورت سریع اجرا گردد.

رقص سالسای لس آنجلس

سالسای لس آنجلس از سال 1990 شکل گرفت و محبوبیت بالایی پیدا کرد. این رقص که جوان ترین سن سالسا را دارد، شامل حرکات فانتزی و حرکات سریع بازو می باشد.

آیا رقص سالسا برای لاغری مناسب است؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم، رقص سالسا شامل حرکات سریع بازو و پاها می باشد و از این رو شما می توانید با اجرای این رقص به اندامی لاغر و زیبا دست یابید. بنابراین برای این که اندامی ورزیده و زیبا داشته باشید بهتر است که در خانه این رقص را حداقل به مدت یک ساعت اجرا کنید. برای انجام حرکات این رقص نیازی نیست که حتما دو نفر باشید بلکه می توانید این رقص را به صورت انفرادی نیز انجام دهید.

رقص سالسا را می توان با چه ریتم آهنگی اجرا کرد؟

با توجه به این که سالسا یکی از رقص هایی این که با حرکات سریع دست و پا انجام می شود، باید از ریتم آهنگ های سریع استفاده کرد. در واقع فرقی نمی کند که شما چه آهنگی را برای سالسا اجرا می کنید، بلکه آهنگ باید سرعت بالایی داشته باشد و از حرکات سریع پیروی کند. برای انتخاب آهنگ برای رقص سالسا باید آهنگ هایی را انتخاب کنید که از اجرای آن لذت ببرید.

رقص سالسا دو نفره09034619237

آیا یادگیری رقص سالسا کار سختی است؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم، سالسا یکی از رقص هایی است که اجرای ساده ای دارد و شما می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید ولی برای اجرای آن نیاز به تمرین بسیاری است زیرا با توجه به این که ریتم حرکات سالسا بسیار سریع است، باید به قدری آمادگی برای این رقص داشته باشید که برای اجرای حرکات بعدی نیازی به فکر و تامل نداشته باشید. لازم است بدانید که هر کاری در شروع آن سخت و دشوار به نظر می رسد ولی با شروع آن کار برایتان آسان می شود. در نتیجه برای رسیدن به یک رقص زیبا و لذت بخش باید ابتدا حرکات این سالسا را زیر نظر یک مربی باتجربه و صبور یاد گرفته و سپس با انجام تمرینات مداوم رقصی زیبا و دیدنی را به نمایش بگذارید.

هزینه رقص سالسا دو نفره

برای رقص سالسا دو نفره بهتر است که آموزش های لازم را ببینید تا با انواع حرکات و نحوه اجرای آن آشنا شوید. هزینه رقص سالسا به تعداد جلسات آموزش بستگی دارد. در صورتی که شما پس از هر جلسه آموزش تمرین کرده و به صورت کامل و دقیق حرکات آموزش دیده را یاد بگیرید، نیاز به جلسات کمتری است و در نتیجه باید هزینه کمتری را پرداخت کنید. از طرفی جلسات مقدماتی ارزان تر از جلسات پیشرفته است و تعداد این جلسات نیز کمتر می باشد. جهت اطلاع از قیمت دقیق آموزش رقص سالسا دو نفره با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

آموزش رقص سالسا دو نفره

رقص تانگو شامل حرکات مختلفی است و از دقت و هماهنگی خاصی برخوردار می باشد. برای این که بتوانید این رقص را به بهترین نحو اجرا کنید باید به صورت اصولی آن را آموزش ببینید. در حال حاضر بسیاری از زوج های جوان در مراسمات عروسی این رقص را هماهنگ با یکدیگر انجام می دهند تا با اجرای زیبای خود چشم ها را خیره کنند. در صورتی که شما نیز به این رقص علاقه مند هستید، صحرا دنس می تواند به صورت حرفه ای و به شکل کاملا تضمینی این رقص را به شما آموزش دهد. جهت اطلاع از شرایط و رزرو وقت مشاوره با صحرا دنس تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید