You are currently viewing مهمترین فواید رقص هیپ هاپ برای سلامتی چیست؟09034619237

مهمترین فواید رقص هیپ هاپ برای سلامتی چیست؟09034619237

رقص هیپ هاپ به دلیل توانایی شکستن استرس و اضطراب از طریق حرکاتی که باعث افزایش فعالیت و قدرت عضلات بدن شده و به حفظ تعادل روحی و جسمی بدن کمک می کند،.
رقص فواید زیادی برای سلامتی و جسم دارد. در هنگام رقص بدن هورمون های ضد استرس تولید می کند که زنان را جوان تر می کند. همچنین برخی مطالعات حاکی از آن است که رقص به پاکسازی ذهن و کاهش تنش و فشارهای روانی انباشته کمک می کند و حس شادی و اعتماد به نفس بالایی به فرد می دهد و مهارت های ارتباطی و ارتباط مؤثر با بدن فرد را توسعه می دهد و در نتیجه خلق و خو و روان او را بهبود می بخشد.
در مورد فواید سلامتی رقص هیپ هاپ این است که باعث افزایش انرژی می شود، زیرا به بدن نشاط مطلق می بخشد و به رشد عضلات ضعیف کمک می کند که به سفت شدن زیبایی باسن کمک می کند. علاوه بر این، رقص به تحریک گردش خون در بدن و جریان آدرنالین در آن کمک می کند.
رقصیدن یکی از مواردی است که برای بسیاری از افراد باعث شادی طاقت زیادی می شود و به عنوان یک درمان روانشناختی درجه یک محسوب می شود زیرا موسیقی و حرکات موزون حالات را 180 درجه تغییر می دهد و افسردگی، استرس و اضطراب را کاهش می دهد.
هیچ چیز مانند موسیقی و رقص بر روح و قلب و جسم نیست و اخیراً کلاس های رقص در انواع مختلف در بسیاری از برنامه های مراکز ورزشی گنجانده شده است. آموزشگاه صحرا دنس یکی از آموزشگاهای رقص در تهران میباشد که آماده آموزش انواع رقص های مختلف به شما هنر جویان عزیر میباشد.

انواع مختلف رقص

رقص تنها حرکاتی بدون احساس نیست، بلکه راهی برای رهاسازی انرژی منفی و رهایی از استرس است. گاهی اوقات صحبت در مورد چیزی که ما را نگران یا غمگین می کند دشوار است و در اینجا رقص زبان ایده آلی برای صحبت است. همه چیزهایی که بدون کلام از سر می بریم.

رقص زومبا:

رقص زومبا شامل انواع حرکات سریع با ریتم سریع و پر انرژی است و حرکات آن شامل ترکیبی از حرکات سالسا، هیپ هاپ، مارنگو، سامبا و مامبو است. رقص زومبا به طور کلی به بهبود تناسب اندام و بهبود ظاهر آدمها کمک می کند و در اکثر باشگاه ها و مراکز ورزشی به میزان زیادی گسترش یافته است. برای بهترین نتیجه، باید دو تا سه بار در هفته زومبا را تمرین کنید.

مهمترین فواید رقص هیپ هاپ برای سلامتی چیست؟09034619237
مهمترین فواید رقص هیپ هاپ برای سلامتی چیست؟09034619237

رقص شکم:

رقص شکم یک رقص رسا است که عمدتا به بهبود ظاهر ران ها، کمر، پشت و تنه کمک می کند، حرکات آرام آرام به انعطاف بدن، بهبود گردش خون، چربی سوزی در ران ها و شکم، تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن کمک می کند. رقص شکم کمردرد را تسکین می دهد. علاوه بر این، رقص شکم فشار زیادی به ماهیچه های پا وارد نمی کند و باعث بهبود تراکم استخوان ها میشود. برای یاد گرفتن انواع مختلف رقص می توانید به کلاس های رقص آموزشگاه صحرا دنس بپیوندید.

رقص هیپ هاپ:

رقص مربوط به موسیقی هیپ هاپ و حرکات آن با سرعت، وضوح و تمرکز بر روی قسمت میانی و ران ها است، شمادر انجام رقص هیپ هاپ در شرق تهران حدود 300 کالری در یک زمان از دست میدهید.

رقص سالسا:

یک رقص مهیج و احساسی با ریشه های آمریکای لاتین، مخصوصا اگر می خواهید با همسرتان تمرین کنید مفید است. این رقص برای تسلط بر آن نیاز به آموزش زیادی دارد و به افزایش سازگاری حرکتی بین شما و همسرتان کمک می کند.فقط یک ساعت تمرین به شما کمک می کند از 400 تا 500 کالری بسوزانید.

رقص های سنتی هندی:

انواع مختلف آن به بهبود عملکرد قلب و ریه ها و بهبود شکل و تناسب اندام کمک می کند. به عنوان مثال، 10 دقیقه تمرین رقص ادیسه هندی معادل یک ساعت ورزش است. برخی از رقص‌های هندی شامل تعدادی تمرین تنفسی نیز می‌شوند که باعث بهبود نشاط، درمان سردرد و تحریک ذهن مفید میشود.

رقص آفریقایی:

ویژگی آن سرگرمی است که در آن حرکات رقص معاصر با حرکات سنتی رقص آفریقایی مخلوط می شود و به بالا بردن سطح تناسب اندام کل بدن کمک می کند. اگر می‌خواهید این رقص را تجربه کنید . میتوانید به کلاس‌های رقص صحرا دنس بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید