You are currently viewing آموزش انواع رقص09034619237

آموزش انواع رقص09034619237

این نوع رقص ها ابتدا در ایتالیا و در سال های اولیه رنسانس ظاهر شدند. محبوبیت این نوع سرگرمی خوب و شاد به سرعت اروپا ، ایالات متحده و جهان را فرا گرفت. اگرچه بسیاری از انواع رقص های ساده تر و آسان تر از قبل باعث شده اند که سالن های اجنماعات رقص تأثیر خود را از دست ندهند، اما مخاطبان مدرن رقص در سراسر جهان شروع به احیای دوباره این رقص های بیکران با سرعت روز افزون کردند.

 رقص فالس (Waltz) :

این رقص دلپذیر و آهسته دو نفره اولین بار در اواسط قرن نوزدهم معرفی شد و با موسیقی آهنگساز مشهور یوهان استراوس بسیار رواج یافت.امروزه رقص فالس مشهورترین رقص در سالن های مجلل سراسر جهان است.

رقص فالس وین(Viennese waltz)

شکل اولیه والتز وین، اولین بار در دادگاه های ایتالیا انجام شد، امروز از آن به عنوان والز وین یاد میکنند.

 رقص تانگو (Tango):

این نوع رقص ابتدا در منطقه آرژانتین ریو دو لا پلاتا ایجاد شده، این رقص امروزه توسط بسیاری از تغییرات آن شناخته می شود ( تانگو آرژانتینی، تانگو اروگوئه ای، Finish Tango و دو نوع تانگو Ballroom – استاندارد و آمریکایی) و احساسات جذاب و پرانرژی سبک.

آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال 1389 شروع به فعالیت حرفه ای نموده است.شما میتوانید برای داشتن اندامی جذاب و یاد گرفتن یک هنر جهانی به نام رقص در کلاس های استاد صحرا زیبا شرکت کنید و انواع مختلف رقص را یاد بگیرید.

آموزش انواع رقص09034619237

رقص چا چا چا (Cha-Cha-Cha ):

این رقص فوق العاده ریتمیک ایجاد شده در آمریکای لاتین توانست هر دو حرکات کند و بسیار پرانرژی را با هم مخلوط کرده و آنرا تبدیل به یک لحظه سریع در بین رقصندگان در سراسر جهان کند.

 رقص رومبا (Rumba):

محبوبیت این رقص کوبایی از تمرکز آن بر حرکات لگن حرکتی شرکای رقص ناشی شد. از زمان ایجاد آن در دهه 1930 ، انواع مختلفی از Rumba ایجاد شد ، مهمترین آنها Kuban Rumba (با سبک بردگان آفریقایی که آن را بوجود آوردند) ، Rumba کاتالان (با طعم اسپانیایی) ، Flamenco Rumba و Rumba آفریقایی.

رقص سامبا:

سامبا ژانر رقص و موسیقی مشهوری است که در ساحل آفریقا و سرزمین برزیل سرچشمه گرفته است. امروزه ریتم سامبا به عنوان رقص ملی برزیل در نظر گرفته می شود و کارناوال معروف برزیلی آن هر ساله میلیون ها طرفدار رقص سامبا را جمع می کند.

 رقص مامبو:

این رقص کوبایی که همراه با موسیقی با همین نام است ، در دهه 1930 معرفی شد و به سرعت توانست با بهره‌گیری از نوازندگان مشهور و رقصندگانی چون پرز پرادو ، بنی موره ، آدالبرتو مارتینز، روزا کارمینا و لیلیا پرادو محبوبیت خود را بدست آورد.

رقص گام سریع (Quickstep):

حرکات آرام و سریع ، اشکال و همگام سازی های قدرتمند، نمایانگر ویژگی های اصلی سبک Quickstep ، یکی از محبوب ترین رقص های سالن اجتماعات امروزی در جهان است. این رقص در ابتدا در صحنه رقص 1920s نیویورک و کارائیب توسعه یافت این رقص به عنوان ترکیبی از رقص هایی مانند چارلستون، تغییر آهسته و تک مرحله ای به وجود آمده است. در این نوع رقص رقاص ها باید طبق ضرب و شتم موسیقی 48-52 قدم در دقیقه بر روی زمین بزنند.

 رقص Jive

یکی از پنج رقص محبوب لاتین است. با حرکات زیاد زانو و لرزش لگن یکی از سرزنده ترین رقص های لاتین، ترویج نوع شادی را اجرا میکند. تنوع رقص رسمی سالنی آن که معمولاً با سرعتی 176 ضرب در دقیقه رقص صورت میگیرد در دهه 1990 رسمیت یافت.

رقص بولرو –

بولرو رقص آرژانتینی است ، اما همچنین تفاوت های بین المللی مختلفی با همین نام دارد که از کوبا و اسپانیا به دست می آید. نسخه معروف امروزی سالن رقص این رقص مبتنی بر بولرو کوبا است و با نام “رمبا” نیز شناخته می شود. این نوع رقص با سرعت تقریبی 120 ضربه در دقیقه در سراسر جهان بسیار مشهور است.
آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال 1389 شروع به فعالیت حرفه ای نموده است.شما میتوانید برای داشتن اندامی جذاب و یاد گرفتن یک هنر جهانی به نام رقص در کلاس های استاد صحرا زیبا شرکت کنید و انواع مختلف رقص را یاد بگیرید.

رقص های جاز آفریقایی-آمریکایی و سنتی

رقص چارلستون:

این نوع رقص بسیار محبوب با آهنگ مشهور به نام “چارلستون” توسط آهنگساز و پیانیست جیمز پی جانسون محبوب شد. رقص چارلستون خیلی زود رقصندگان مشتاق دوران ممنوعیت ایالات متحده را به دست گرفت.

 رقص Swing:

این رقص امروز مترادف موسیقی جاز و نوسانی دهه 1920 – 1930 است. به دلیل سبک های زیادی از موسیقی جاز ، Swing همچنین دارای سبک های بسیاری است از جمله Lindy Hop، Jitterbug، Boogie Woogie، West Coast Swing و Rock and Roll .

 رقص Tap :

این رقص بسیار محبوب برای اولین بار در دوران ممنوعیت دهه 1920 در ایالات متحده معرفی شد. این رقص در ابتدا توسط بردگان آفریقایی ایجاد شده است، رقص شیر با اجرای برادرهای نیکلاس وارد جریان اصلی شد. چند سال بعد، رقص Tap هالیوود و سپس کل جهان را فتح کرد.

 رقص Moonwalk:

این حرکت رقص بسیار مشهور که باعث توهم راه رفتن به عقب می شود، برای اولین بار توسط آیکون پاپ مایکل جکسون در مارس 1983 انجام شد و از آن زمان به بعد شهرت سیاره ای پیدا کرد. هیچ حرکت رقص واحدی تاکنون ایجاد نشده که بتواند محبوبیت و موفقیت این رقص را داشته باشد.

 رقص بوگی ووگی:

این سبک رقص سریع و پرانرژی در دهه های 1930 و 1940 بسیار رواج پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید