You are currently viewing رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران

رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران

رقص سالسا چه نوع رقصی است؟

رقص سالسا دو نفره یک رقص لاتین است که با سبک موسیقی به همین نام مرتبط است که برای اولین بار در ایالات متحده در دهه ۱۹۶۰ در شهر نیویورک رایج شد. سالسا تلفیقی از رقص‌های کوبایی، مانند مامبو، پاچانگا و زومباو همچنین رقص‌های آمریکایی مانند سوئینگ و تپ است.

این نوع رقص ابتدا  توسط پورتوریکویی ها و کوبایی های ساکن نیویورک در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ توسعه یافت. مناطق مختلف آمریکای لاتین و ایالات متحده (از جمله کشورهای حوزه کارائیب) سبک‌های سالسا متمایز خود را دارند، مانند سبک‌های کوبایی، پورتوریکویی، کلمبیایی و نیویورکی. مراسم رقص سالسا معمولاً در کلوپ‌های شبانه، بارها، سالن‌های رقص، رستوران‌ها و بیرون برگزار می‌شود، مخصوصاً زمانی که بخشی از یک جشنواره در فضای باز است.

سرعت سالسا از حدود ۱۵۰ ضربه در دقیقه تا حدود ۲۵۰ ضربه در دقیقه متغیر است، اگرچه بیشتر رقص ها با موسیقی بین ۱۶۰ تا ۲۲۰ ضربه در دقیقه انجام می شود. ریتم اصلی رقص سالسا شامل سه مرحله برای هر چهار ضرب موسیقی است.

رقص سالسا دو نفره به عنوان رقصی برای همراهی با موسیقی سالسا تکامل یافت که در دهه ۱۹۶۰ رایج شد. بسیاری از حرکات موجود در رقص سالسا از اشکال قبلی رقص لاتین مانند مامبو، چا چا چا،  پاچانگا و همچنین سایر رقص‌های رایج در آن زمان مانند رقص سوئینگ سرچشمه می‌گیرد.

در ابتدا این یک رقص خیابانی بود، مراحل رقص سالسا زمانی رسمی‌تر شد که مدارس و آموزشگاهای رقص شروع به آموزش نحوه رقص سالسا با یک برنامه درسی مشخص کردند. یکی از مربیان تاثیرگذار اولیه در سالسا، ادی تورس بود که به رسمی شدن زمان برای سالسا به سبک نیویورک کمک کرد و این سبک را در سراسر جهان رایج کرد.

رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران
رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران

منشا رقص سالسا دو نفره از کجا سرچشمه میگیرد؟

منشأ دقیق نام “سالسا” بحث هایی وجود دارد. برخی ادعا می کنند که منشأ آن چیزی است که نوازندگان هنگام پخش موسیقی خود برای ایجاد هیجان فریاد می زدند.  این اصطلاح توسط شرکت ضبط Fania Records برای بازاریابی بهتر موسیقی خود رایج شد و جانی پاچکو ، بنیانگذار Fania، می گوید که کلمه “سالسا” را به دلیل معانی تند  آن انتخاب کرده است.
منشأ آن هرچه باشد، برای این اصطلاح مناسب است زیرا رقص سالسا و موسیقی ترکیبی از سبک‌های مختلف است، درست مانند سالسا در کشورهای آمریکای لاتین ترکیبی از رقص ها و آهنگ های مختلف است.

برای یادگیری رقص عربی با مجموعه صحرا دنس تماس بگیرید. آموزش رقص عربی توسط بهترین مربی ها در مجموعه صحرا دنس صورت می پذیرد. برای شرکت در کلاس رقص عربی با مجموعه صحرا دنس در تماس باشید.

مراسم رقص سالسا دو نفره معمولاً در کلوپ های شبانه، بارها، سالن های رقص، رستوران ها و بیرون برگزار می شود، به خصوص اگر بخشی از یک جشنواره در فضای باز باشد.
رقص سالسا یک رقص بین المللی است که در اکثر شهرهای بزرگ دنیا آنرا آموزش میدهند. در تهران هم آموزشگاه صحرا دنس اقدام به آموزش رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران و انواع مختلف رقص های دیگر میکند.
فستیوال‌هایی سالانه که اغلب کنگره سالسا نامیده می‌شوند، در شهرهای مختلف برگزار می‌شوند که هدف آن جذب رقصندگان سالسا از شهرها و کشورها دیکر است. این رویدادها رقصندگان را گرد هم می‌آورد تا اشتیاق خود را برای رقص به اشتراک بگذارند و حرکت‌ها و نکات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این رویدادها معمولاً شامل اجراکنندگان رقص سالسا، موسیقی زنده سالسا، کارگاه‌های آموزشی، رقص باز و مسابقات می‌شود.

فواید رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران

آیا تا به حال در زمانی که افسرده بودید، میل به رقصیدن داشته اید؟ رقص فقط حرکات بدون احساس نیست، بلکه راهی برای رهاسازی انرژی منفی و رهایی از استرس است. گاهی اوقات ممکن است صحبت در مورد چیزی که ما را نگران یا غمگین می کند دشوار باشد که در این مورد رقص زبان ایده آلی برای صحبت کردن است. نتایج بدست آمده از مطالعات اخیر نشان داده است که رقص وسیله ای مفید برای درمان بسیاری از مشکلات روانی و رهایی از افسردگی است. رقصیدن می تواند راهی برای بدست آوردن تناسب اندام برای افراد در هر سن، شکل و اندازه باشد.

رقص لاتین در مجموعه صحرا دنس توسط مربی های حرفه ای آموزش داده می شود هم چنین آموزش رقص سالسا در این مجموعه برگزار می شود. در صورت تمایل به آموزش رقص سالسا می توانید با مجموعه صحرا دنس تماس بگیرید.

رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران
رقص سالسا دو نفره در جنوب شرق تهران

فواید جسمی و روحی رقص سالسا دو نفره

 • بهبود وضعیت قلب و ریه های شما
 • افزایش قدرت عضلانی، استقامت و آمادگی حرکتی
 • افزایش آمادگی هوازی
 • بهبود تون و قدرت عضلانی شما
 • مدیریت وزن
 • قوی تر کردن استخوان های شما و کاهش خطرپوکی استخوان
 • هماهنگی، چابکی و انعطاف پذیری بهتر
 • بهبود تعادل و آگاهی
 • افزایش اعتماد به نفس فیزیکی
 • بهبود عملکرد ذهنی
 • بهبود سلامت عمومی و روانی
 • اعتماد به نفس وعزت نفس بیشتر
 • مهارت های اجتماعی بهتر

رقص ایرانی را هر فرد ایرانی باید یاد بگیرد اگر تا به حالا رقص ایرانی را به طور کامل یاد نگرفته اید پیشنهاد می کنیم آموزش رقص ایرانی هر چه سریع تر شروع کنید و در کلاس رقص ایرانی مجموعه صحرا دنس شرکت کنید.

رقص سالسا دو نفره چگونه رقصی است؟

 یک رقص لاتین است که با سبک موسیقی به همین نام مرتبط است که برای اولین بار در ایالات متحده در دهه ۱۹۶۰ در شهر نیویورک رایج شد. برای خواندن توضیحات بیشتر با صحرا دنس همراه باشید.

فواید رقص سالسا دو نفره چیست؟

بهبود وضعیت قلب و ریه های شما و افزایش قدرت عضلانی، استقامت و آمادگی حرکتی و … برای خواندن بقیه فواید رقص سالسا دو نفره با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید