You are currently viewing آموزش رقص ایرانی 09034619237

آموزش رقص ایرانی 09034619237

رقص ایرانی

به طور کلی آموزش حرکات موزون و رقص انواع مختلفی دارد که در این میان آموزش رقص ایرانی طرفداران بسیاری پیدا کرده است.در مجموعه صحرا دنس اساتید برجسته و حرفه ای در زمینه آموزش رقص ایرانی هستند که تخصص اصلی آن ها در سبک های مختلف رقص از جمله رقص ایرانی، رقص عربی ، هندی ، ترکی و غیره می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با تکنیک های مهم و اساسی در رقص ایرانی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

رقص ایرانی دارای شاخه های گوناگونی می باشد که از جمله آن رقص های آیینی و رقص های محلی مانند رقص کردی، گیلکی و … می باشد. بنابراین باید برای آموزش رقص ایرانی ابتدا شاخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای آموزش رقص ایرانی باید به صورت قدم به قدم پیش رفته و صبر و تحمل خود را افزایش دهید. آموختن رقص به راحتی و در زمانی بسیار کم امکان پذیر نبوده و به زمان زیادی نیاز دارد.

آموزش رقص ایرانی

آموزش رقص ایرانی یکی از آموزش های شیرینی است که توسط اساتید مجرب تدریس می شود. رقص یکی از سنت دیرینه ایرانیان است که در مراسمات آیینی و سنتی به اجرا گذاشته می شد. رقص ایرانی به انواع حرکات موزون گفته می شود که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ ایران می باشد.
رقصیدن یکی از تفریحات و ورزش های لذت بخش است که در صورتی که به درستی اجرا شود لذت بیشتری خواهد داشت. برای مطالعه مزایای رقص برای سلامتی بدن می توانید مقاله ما در سایت را مطالعه نمایید. برخی از افراد رقصیدن را به درستی بلد نبوده و با اصول و قواعد آن آشنا نیستند و یا در حد حرفه ای با آن آشنا نمی باشند. 
آموزش رقص کار سختی نبوده و به راحتی و با آموزش اصول آن می توان با کمی تمرین به خوبی آن را اجرا نمود. این رقص نیاز به هماهنگی داشته که با تمرین به راحتی به دست می آید و در صورتی که با اصول رقص آشنا باشید و آن را به درستی اجرا نمایید، لذت بیشتری خواهید برد.

آموزش رقص ایرانی 09034619237

آموزش حرفه ای رقص ایرانی

رقص ایرانی به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که به مجموعه ای از حرکات و تکنیک های بدن و چهره و .. است که این حرکات برگرفته از آداب و رسوم، تاریخ و فرهنگ کشور ایران می باشد که در طول تاریخ توسعه و پرورش یافته است.بسیاری از افراد در زمینه آموزش رقص ایرانی به دنبال کلاس آموزشی رقص می باشند که تمام نکات و تکنیک های رقص ایرانی را با دقت و حساسیت آموزش دهد.

ما به شما مجموعه صحرا دنس را پیشنهاد می دهیم که با وجود اساتید برجسته و ماهر در زمینه آموزش رقص ایرانی ، عربی ، تر کی ، هندی و سایر سبک های رقص اروپایی و .. توانسته است در این سال ها هنرجویان بسیاری را از پایه تا سطوح پیشرفته آموزش دهد.چنان چه قصد شرکت در کلاس رقص ایرانی را داشتید می توانید با مراجعه به آدرس وبسایت مجموعه صحرا دنس با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید .همکاران ما در زمینه آموزش رقص ایرانی ، عربی ، هندی و ترکی و غیره شما را راهنمایی خواهند کرد.

آموزش رقص ایرانی 09034619237

آموزش انواع رقص ایرانی

آن دسته از افرادی که قصد یادگیری رقص ایرانی را دارند باید آگاهی داشته باشند که این نوع رقص دارای انواع گوناگونی می باشد که البته افرادی که در کلاس آموزش رقص ایرانی شرکت می کنند زمانی که قصد ادامه این هنر به صورت حرفه ای و پیشرفته را دارند باید انواع رقص ایرانی را یاد بگیرند، در غیر این صورت به صورت مبتدی می توان اصول اولیه و تکنیک های مختلف حرکات دست و پا و صورت را آموخت.اساتید حرفه ای و با تجربه در مجموعه صحرا دنس می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.برای شرکت در کلاس رقص این مجموعه می توانید با مراجعه به وبسایت صحرا دنس با مشاورین و کارشناسان ما در تماس باشید .

آن ها شما را در انتخاب کلاس رقص مناسب راهنمایی خواهند کرد.این مجموعه با برخورداری از کادر حرفه ای و اساتید برجسته و برگزاری دوره های آموزش انواع رقص مانند سبک رقص ایرانی، رقص عربی ، رقص هندی ، رقص ترکی و غیره در سطوح مختلف از مبتدی گرفته تا سطوح پیشرفته تر از شما هنرجویان محترم ثبت نام به عمل می آورد.شما می توانید با انتخاب سبک مورد علاقه خود در سطوح مختلف آموزش رقص را به صورت حرفه ای یاد بگیرید.برای ثبت نام در کلاس رقص و آموزش رقص ایرانی می توانید با شماره تلفن موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.مجموعه صحرا دنس به بهترین روش های آموزشی شما را در یادگیری انواع رقص ایرانی کمک خواهند کرد.این نکته را به یاد داشته باشید که رقص ایرانی تنوع فراوانی دارد و یکی از انواع این رقص به نام رقص آیینی مشهور است .

_ آموزش رقص ایرانی به صورت مبتدی

در صورتی که هیچ آشنایی ای با اصول و حرکات رقص ایرانی ندارید، توصیه می شود که آن را از پایه یاد بگیرید. در این آموزش شما با ریتم ها و حرکات مربوط به آن آشنا شده و جایگاه هر کدام را تشخیص خواهید داد و با تمامی حرکات رقص آشنا خواهید شد.

_ آموزش رقص ایرانی به صورت حرفه ای

پس از آموزش دوره مبتدی و آشنایی با تمامی حرکات رقص، نوبت به اجرای آن و ترکیب حرکات با یکدیگر می رسد. در این مرحله شما به راحتی و تنها با شنیدن ریتم می توانید حرکات مربوط به آن را پیاده سازی نمایید و اجرای زیبا و جذابی داشته باشید.
در تمام طول آموزش رقص تنها چیزی که بعد از آموزش ها به شما رقص به شما کمک می کند، تمرین زیاد می باشد. بنابراین رقص تنها به آموزش ختم نشده و تمرین اهمیت زیادی دارد.

_ آموزش رقص ایرانی به صورت مبتدی

در صورتی که هیچ آشنایی ای با اصول و حرکات رقص ایرانی ندارید، توصیه می شود که آن را از پایه یاد بگیرید. در این آموزش شما با ریتم ها و حرکات مربوط به آن آشنا شده و جایگاه هر کدام را تشخیص خواهید داد و با تمامی حرکات رقص آشنا خواهید شد.

_ آموزش رقص ایرانی به صورت حرفه ای

پس از آموزش دوره مبتدی و آشنایی با تمامی حرکات رقص، نوبت به اجرای آن و ترکیب حرکات با یکدیگر می رسد. در این مرحله شما به راحتی و تنها با شنیدن ریتم می توانید حرکات مربوط به آن را پیاده سازی نمایید و اجرای زیبا و جذابی داشته باشید.
در تمام طول آموزش رقص تنها چیزی که بعد از آموزش ها به شما رقص به شما کمک می کند، تمرین زیاد می باشد. بنابراین رقص تنها به آموزش ختم نشده و تمرین اهمیت زیادی دارد.

_ رقص گرجی

رقص گرجی یک رقص گروهی خیره کننده بوده که بسیار پربازدید می باشد. رقص های گرجی بسیار متنوع بوده که هر کدام حرکتی خاص و مخصوص به خود را دارد.

_ رقص کردی

رقص کردی نیز یک رقص گروهی بسیار زیبا بوده که در آن رقصنده ها به صورت دایره ای و یا خطی شروع به رقص می کنند. این رقص آسان بوده و طرفداران زیادی دارد.

_ رقص گیلانی

رقص گیلانی یکی از رقص های بسیار زیبایی است که توسط زنان گیلانی و با استفاده از لباس های مخصوص زیبا و رنگارنگ اجرا می گردد. این رقص بسیار پرطرفدار بوده و اجرایی بسیار جذاب دارد.

_ رقص لری

رقص لری نیز از دیگر رقص های زیبا و جذاب ایرانی می باشد که طرفداران زیادی دارد و این رقص نشان دهنده فرهنگ و آداب و رسوم این استان بوده که توسط زنان و مردان اجرا می شود.

شما می توانید با شرکت در این دوره های آموزشی رقص به عنوان رقصنده حرفه ای آموزش های لازم را ببینید.رقص های محلی ایرانی تنوع فراوانی داری و هر یک از این رقص ها ریشه در سنت و آداب و رسوم افراد، فرهنگ و آیین اقوام آن منطقه دارد و هر یک از آن ها نشان دهنده فرهنگ یک قوم است .شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش رقص ایرانی ، رقص عربی ، رقص ترکی و غیره با مجموعه صحرا دنس با مشاورین و کارشناسان ما همراه باشید .همکاران ما در مجموعه صحرا دنس شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

هزینه شرکت در کلاس های آموزشی رقص ایرانی در مجموعه صحرا دنس با توجه به سبک کلاس آموزشی و سطح انتخابی مشخص می شود .مجموعه صحرا دنس با برخورداری از اساتید حرفه ای در زمینه آموزش انواع سبک رقص توانسته است هنرجویان بسیاری را در زمینه های مختلف و سطوح آموزشی رقص به صورت حرفه ای پرورش دهد . شما می توانید برای اطلاع از قیمت و هزینه های آموزش کلاس رقص ایرانی و سایر سبک های آموزش رقص عربی و ترکی و هندی با مشاورین و کارشناسان بخش ثبت نام مجموعه صحرا دنس در ارتباط باشید.همکاران ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات به شما هنرجویان محترم می باشند.

کلاس آموزش رقص ایرانی

همان طور که می دانید مجموعه صحرا دنس با گروهی از اساتید و کارشناسان متخصص در زمینه آموزش رقص ایرانی و سایر سبک های رقص تشکیل شده است .این مجموعه در نظر دارد که هنر رقص ایرانی و سایر سبک های رقص را در سطوح مختلف به هنرجویان علاقه مند به این هنر آموزش دهد.اساتید حرفه ای در این مجموعه با بررسی های لازم نکات قوت هنرجویان خود را پیدا می کنند .

با آموزش و تمرینات سخت و مداوم آن ها را برای رقصیدن به صورت حرفه ای آماده می کنند.شما می توانید با مراجعه به مجموعه صحرا دنس با مشاورین و کارشناسان ما در بخش ثبت نام مشورت داشته باشید و از راهنمایی این افراد در خصوص ثبت نام در کلاس های آموزشی رقص ایرانی ، آموزش رقص عربی و ترکی و غیره بهره مند شوید.صحرا دنس با برخورداری از کادر مجرب و حرفه ای می تواند تمام نکات ابتدای و لازم در آموزش رقص در سبک های مختلف را به هنرجویان خود آموزش دهد.

رقص سنتی ایرانی

رقص های ایرانی شامل سه دسته رقص سنتی ایرانی، رقص معاصر و رقص آیٔینی می باشد. رقص سنتی در دوران قاجار روی کار آمده و با استفاده از موسیقی سنتی اجرا می شد.

فواید آموزش رقص ایرانی

پیش از شروع آموزش رقص باید بدانید که رقص های ایرانی انواع مختلفی دارد و هر منطقه برای خود رقصی منحصر به فرد دارد. در ادامه قصد داریم شما را با رقص های معروف ایرانی آشنا کنیم. رقص نوعی ورزش بوده که به شما در خوش اندام شدن کمک می کند. رقص باعث شادی و خوشحالی شده و افسردگی را از شما دور می کند. برای اطلاع از فواید رقص می توانید مقاله مزایای رقص برای سلامتی بدن را مطالعه نمایید.

چگونه رقص ایرانی را یاد بگیریم؟

همواره یکی از نگرانی های افراد یاد نگرفتن رقص می باشد. آموزش رقص کار سختی نبوده و به دقت و تمرین نیاز دارد. برای آموزش رقص باید پس از یاد گرفتن اصول آن بسیار تمرین نمایید. پیش از هر کاری شما ابتدا باید سبک رقص خود را تعیین کرده تا نوع رقص و استعداد و علایٔق شما مشخص گردد.

_ در یک مکان خلوت تمرین کنید

در ابتدا باید در مکانی رقص را شروع کنید که اطراف آن باز بوده و هیچ کس در حال نظاره شما نباشد. فضای اطراف باید بزرگ باشد تا در هنگام رقص به جایی برخورد نکنید. آهنگی را انتخاب کنید که به شما حس و حال خوبی بدهد تا بتوانید با انرژی بیشتری برقصید.

_ مقابل آینه برقصید

با رقصیدن جلوی آیینه شما می توانید ریتم و حرکات خود را تماشا کرده و بخش های منفی رقص خود را اصلاح و بخش های مثبت را تقویت کنید. رقصیدن مقابل آیینه روشی خوب برای تمرین رقص می باشد.

_ خجالت نکشید

خجالت یکی از دلالی است که باعث می شود شما نتوانید به درستی رقص را یاد بگیرید، بنابراین خجالت را کنار گذاشته و با خیالی راحت برقصید. با ذهنی آزاد رقصیده و از سرزنش شدن نترسید زیرا این افکار مانع از پیشرفت شما می شود. به انتقادات و مسخره کردن اطرافیان اهمیت نداده و با خیالی راحت برقصید.

_ از اتاق خود خارج شوید

پس از این که جلوی آیینه و در مکانی خلوت رقصیدید و تمامی حرکات آموزش دیده را یاد گرفتید و تقویت کردید، از اتاق خارج شده و بر روی صحنه رقص را اجرا کنید تا ترس و خجالت شما از بین برود.

_ وارد صحنه شوید

پس از تمرین کامل به روی صحنه رفته و رقص را شروع کنید. در هنگام رقص نباید فکر کنید که همه چشم ها به شما خیره است و به خود را در یک مکانی خلوت تصور کرده و آزادانه برقصید.

_ از رقص لذت ببرید

رقص را صرفا یک تفریح تلقی کرده و از انجام آن لذت ببرید. استرس را از خود دور کرده و لبخند بزنید تا آرامش بیشتری پیدا کرده و رقص زیباتری داشته باشید. اعتماد به نفس خود را بالا برده تا رقص بهتری را به اجرا بگذارید.

تاثیر مربی رقص بر روی آموزش

مربی تاثیر زیادی بر روی رقص شما خواهد داشت بنابراین باید در هنگام آموزش رقص از یک مربی خوب کمک بگیرید. یک مربی خوب باید علاوه بر حرفه ای بودن در رقص و تسلط بر تمامی حرکات، بتواند آن را به درستی به شاگردان خود منتقل کند. همچنین مربی رقص باید رفتاری خوب داشته و خوش برخورد و پر حوصله باشد تا بتواند با صبر زیاد تمامی حرکات را به شاگردان خود آموزش دهد.

_تماشای رقص

بهتر است فیلم ها و ویدیٔوهای رقصنده های دیگر را تماشا کنید و به نوع رقصیدن آن ها دقت کنید و نکاتی مانند تراز بدن، تکنیک ها، حالت بدن و … را مورد توجه قرار دهید.

_وضعیت مناسب

توجه داشته باشید که همیشه بدن خود را در موقعیت صحیحی قرار دهید. به عنوان مثال همیشه شانه های خود را بالا نگه دارید شانه های افتاده جلوه رقص شما را کاهش می دهد.

_ کفش مناسب بپوشید

هر رقصی نیاز به کفشی خاص دارد بنابراین برای هر رقصی از کفش مخصوص به آن استفاده کنید. همچنین کفشی متناسب با پای خود بپوشید تا در آن احساس راحتی کرده و بتوانید بدون هیچ مشکلی برقصید.

_ آرام باشید

پیش از شروع کردن رقص چند نفس عمیق کشیده و ذهن خود را از هر چیزی پاک کنید و تنها بر روی رقص خود تمرکز کنید و حرکات خود را بر اساس موسیقی هماهنگ کنید.

_ لبخند را فراموش نکنید

لبخند زدن به شما حس شادی می دهد و به شما کمک می کند تا بهتر برقصید علاوه بر آن لبخند زدن حس زیبایی را نیز در بیننده ایجاد می کند.
لباس مناسب بپوشید
در هنگام رقصیدن از لباس هایی استفاده کنید که علاوه بر راحتی، باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز شود. حتی در روزهای تمرین نیز از لباس هایی استفاده کنید که باعث ایجاد حس رضایت شما شود.

آموزش رقص ایرانی 09034619237

اهمیت یادگیری رقص ایرانی

شما با رقصیدن می توانید هنر خود را به نمایش عموم قرار دهید. رقصیدن روشی برای جلب رضایت اطرافیان می باشد ولی باید تکنیک های رقص را در هنگام رقصیدن را رعایت کنید. در نتیجه سعی کنید مهارت رقصیدن خود را تقویت کنید تا باعث درخشش در جمع شوید.
آهنگ مناسب انتخاب کنید
پس از انتخاب سبک رقص باید آهنگی مناسب با همان سبک را انتخاب کنید. توصیه می شود از آهنگ هایی استفاده کنید که با آن خاطره هایی زیبا دارید تا بتوانید احساس بهتر و بیشتری در هنگام رقصیدن داشته باشید.

نکات مورد نظر در هنگام رقصیدن

برای یادگیری رقص و ارایٔه رقص زیبا باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
در اتاق خود رقص را تمرین کنید
مقابل آیینه برقصید
از اتاق خارج شده و در جمع برقصید
از رقصیدن لذت ببرید
آهنگی مناسب را انتخاب کنید
وارد صحنه شوید
استرس و ترس را از خود دور کنید
افکار منفی را از خود دور کنید
تنها بر روی رقص خود تمرکز کنید
به انتقادات اطرافیان اهمیتی ندهید
رعایت موارد عنوان شده در بالا به شما کمک بسیاری می کند تا رقصی زیبا و جذاب داشته باشید.

آموزش رقص ایرانی به شکل حرفه ای

در صورتی که قصد دارید رقص ایرانی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید بهتر است که در کلاس های رقص شرکت کرده و زیر نظر مربیان حرفه ای و مجرب تکنیک های این رقص را یاد بگیرید. زیرا مربیان به راحتی می توانند تکنیک های رقص را به شما آموزش داده و ایرادها و نقص های موجود در رقص شما را برطرف کنند.

هزینه آموزش رقص ایرانی

هزینه آموزش رقص به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل تاثیرگذار می توان به تعداد جلسات، نوع کلاس، خصوصی یا عمومی بودن، دستمزد مربی، منطقه ارایٔه شده، امکانات و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید