این رقص روش خاصی دارد و برای اجرای آن نیاز به تخصص و شناخت حرکات است. این رقص که امروزه در بسیاری از عروسی ها نیز رایج شده است، نوعی اجرای دو نفره به شمار می رود. رقص های لاتین انواع مختلفی دارند و هر شهر و روستایی دارای رقص خاص و با حرکات مختلفی می باشند. در زیر به برخی از توضیحات در خصوص این رقص خواهیم پرداخت.


رقص دو نفره چیست؟


رقص دو نفره به رقص هایی می گویند که به همراه یک پارتنر اجرا می گردد. در این رقص یک زن و یک مرد وجود دارند که در کنار یکدیگر رقصی تماشایی را به نمایش می گذارند. رقص دو نفره علاوه بر هنر و زیبایی که در آن نهفته است، بسیار فان و سرگرم کننده بوده و هر ساله بینندگان بسیاری برای تماشای این رقص زیبا گرد هم می آیند. رقص لاتین دو نفره در بین تمامی افراد خصوصا عروس و دامادها طرافداران بسیار زیادی دارد. رقص های دو نفره تقسیم بندی های خاصی دارند که در ادامه به صورت مختصر برخی از رایج ترین رقص دو نفره لاتین را توضیح می دهیم.


رقص سالسا چیست؟


سالسا یکی از رقص های دو نفره بسیار پرطرفدار است که از یک زن و یک مرد تشکیل می شود. این رقص به شدت از فرهنگ آمریکای لاتین تاثیر پذیرفته است، در ابتدا در شهر نیویورک تحت عنوان رقص اجتماعی به وجود آمد. برخی از حرکات این رقص بر روی سایر رقص ها از جمله رقص مامو و چاچا نیز تاثیر گذاشته است. سالسا رقصی سرشار از شور و هیجان است و در هر ساله در شهرهای مختلف اروپا و آسایی شرقی این رقص در مراسمات مختلف اجرا می شود و همچنین مسابقات بزرگی نیز در این زمینه برگزار می گردد.
رقص سالسا در سبک های مختلفی اجرا می شود که از جمله برخی از محبوب ترین و بهترین آن ها می توان به رقص سبک کالی، رقص سبک کوبایی، رقص سبک مامبو و رقص سبک لس آنجلس اشاره کرد. تمامی این سبک رقص های سالسا اجرای یکسانی دارند و تنها چند حرکت در آن ها متفاوت است. کیفیت اجرای رقص سالسا در جذابیت و نحوه اجرای آن می باشد. به همین منظور در صورتی که قصد اجرای این رقص را دارید باید تمرین زیادی داشته باشید.


رقص باچاتا چیست؟


باچاتا از دیگر رقص های دونفره هیجان انگیز است که مرکز توجه آن جمهوری دومینیکا می باشد. این رقص به صورت دو نفره و تک قابل اجرا است و به اشکال مختلف می توان آن را اجرا کرد. رقص باچاتا شامل سه مرحله حرکت ابتدایی است که با حرکات کوبا در هیپ ترکیب می گردد. این رقص بسیار نرم و راحت اجرا شده و تمامی حرکات باید به صورت اصولی باشد در غیر این صورت نمی تواند زیبایی خود را نشان دهد. بیشترین تمرکز رقص باچاتا بر روی پایین تنه بوده و بالاتنه حرکت پندانی ندارد.


رقص تینی کلینگ چیست؟


این رقص فیلیپینی با استفاده از چوب های بامبو و به صورت دو نفره اجرا می شود. هماهنگی در رقص تیمی کلینگ حرف اول را می زند و در صورتی که رقصنده و پارتنر آن به خوبی با یکدیگر هماهنگ نباشند، نمی توانند رقص جذابی را برای بینندگان به نمایش بگذارند. این رقص نیاز به تسلط و تمرکز بالایی دارد و در صورتی که تمامی رقصنده ها بر روی این حرکات تسلط داشته باشند بسیار پر بیننده خواهد بود.


تانگو


تانگو یکی از رقص لاتین دو نفره است که طرفداران فوق العاده بالایی دارد. این رقص دو نفره با حرکات نمایشی بسیار جذابی همراه است و تمامی تماشاچیان را محو خود می کند. این رقص در ابتدا در شهری بین آرژانتین و اروگوئه شکل گرفت. در حال حاضر سبک های مختلفی از رقص تانگو طراحی شده است که اجرای هر کدام از این رقص ها جذابیت خاص خود را دارند. در بسیاری از کشورها مسابقات بین المللی رقص تانگو برگزار می شود و همین امر نشان دهنده افزایش طرفداران این رقص زیبا می باشد.


هزینه رقص دو نفره لاتین


امروزه بسیاری از عروس و دامادها پیش از برگزاری مراسم حرکات نوع خاصی از رقص دو نفره را با یکدیگر تمرین می کنند تا در مراسم درخشش بیشتری داشته باشند. هزینه رقص دو نفره لاتین به حرکات، تعداد جلسات و ... بستگی دارد. صحرا دنس یکی از سالن های رقص بسیار مجهز و لوکس در تهران است که بهترین حرکات را با منصفانه ترین قیمت به شما آموزش می دهد. این صحرا دنس رقص های خود را به صورت تضمینی آموزش می دهند و هنرجویان با شرکت در این کلاس ها می توانند بهترین اجرا را داشته باشند. جهت هماهنگی و اطلاع از قیمت انواع رقص های دو نفره لاتین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

رقص لاتین دو نفره


نکاتی در خصوص رقص دو نفره لاتین


هماهنگی بین رقصنده ها در رقص دو نفره لاتین اهمیت بسیاری دارد. بنابراین در صورتی که قصد دارید رقص جذاب و خیره کننده ای را به نمایش بگذارید حتما حرکات خود را در مقابل یک مربی رقص اجرا کنید.
در صورتی که قصد اجرای این رقص را در مراسم عروسیتان دارید بهتر است که این رقص را با لباس عروس تمرین کنید. برخی از افراد تنها در مراسم لباس عروس را می پوشند و از این رو نمی توانند به خوبی حرکات را اجرا کنند. بنابراین توصیه می کنیم که رقص دو نفره را با لباس مراسم خود تمرین نمایید.
برای اجرای این رقص آهنگی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و برای شما خاطره خوبی را تداعی می کند.
برای این که به خوبی بر روی تمامی حرکات تسلط پیدا کنید، بهتر است که حداقل دو ماه پیش از عروسی آموزش آن را شروع کنید.
برای این که حرکات جذاب تر و اصولی تری داشته باشید، به مربیان با تجربه و با سلیقه مراجعه کنید.