You are currently viewing رقص هیپ هاپ و فانک09034619237

رقص هیپ هاپ و فانک09034619237

سبک رقص هیپ هاپ از سبک موسیقی که برای اولین بار در دهه 1970 معرفی شد ، تکامل یافت. رقص های هیپ هاپ با حمایت زیاد ، قرار گرفتن در معرض رسانه ها ، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی ، جای خوبی در ایالات متحده ، فرانسه ، انگلستان و کره جنوبی پیدا کردند. سبکی بسیار مشابه با نام Funk نیز در دهه 1970 ایجاد شد و امروزه به عنوان یکی از تأثیرگذارترین سبک های رقص هیپ هاپ شناخته می شود.

رقص هیپ هاپ و فانک09034619237

• رقص برانکس:

یکی از مشهورترین رقص های جهان یعنی رقص Breakdance، در اصل محبوبیت خود را در دهه 1970 به عنوان رقص خیابانی در برانکس نیویورک پیدا کرده است. از آن زمان این رقص در سراسر جهان گسترش یافته است، جایی که به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین سبک های رقص تا کنون ساخته شده است. این رقص که معمولاً به صورت انفرادی انجام می شود ، به رقصنده های با استعدادی نیاز دارد تا سریالی از رقص ها و حرکات ورزشی را در کنار آنها معمولاً موسیقی ضرب و شتم دار ، هیپ هاپ یا موسیقی تفریحی انجام دهند.

• رقص الکتریکی هیپ هاپ :

سبک فانک هیپ هاپ نه تنها با موسیقی آن بلکه با استقبال جهانی درخشان از سبک معروف رقص به نام Electric Boogaloo که در ابتدا در دهه 1970 توسط گروه رقص به همین نام تبلیغ شد محبوبیت پیدا کرد. این نوع رقص توسط افراد و گروه ها به صورت آزاد باهم رقصیده انجام میشود، این نوع رقص پر از حرکتهای گسترده ای است که بر حرکت پاها، باسن، زانوها و استفاده مکرر از حرکات مفرط مانند روباتیک متمرکز است.

• رقص خیابانی جاز:

این نوع رقص با تأثیر بردگان آفریقایی آمریکایی ایجاد شد، رقص جاز در اوایل قرن بیستم مانند هر نوع رقصی که در کنار آن زمان موسیقی جدید جاز اجرا می شد محبوبیت پیدا کرد. رقص جاز بسیار بداهه گرا و آزاد ، به سرعت در رقص عملکردی که عناصر باله را تقلید می کرد، شکل گرفت. امروزه ، رقص جاز در اشکال مختلفی وجود دارد که در مجموع “رقص مدرن جاز” خوانده می شوند.

رقص هیپ هاپ و فانک09034619237

• رقص وگ یا Jookin:

سبک رقص Jookin یا به اصطلاح “waling gangsta” رقص خیابانی است که اخیراً در دهه 1990 از خیابان های ممفیس، تنسی سرچشمه گرفت. این رقص در سراسر دنیا محبوبیت خاصی پیدا کرده است ، هنوز هم رقص منطقه ای است که بندرت در خارج از شهر ممفیس دیده می شود انجام بگیرد.

• رقص فانک (Locking ):

رقص فانک بسیار متفاوت تر از سایر رقص ها است. نکته اصلی این سبک رقص هیپ هاپ ناگهانی ایستادن و نگه داشتن موقعیت (یا قفل شدن) در وسط روال رقص برای مدتی کوتاه و سپس از سرگیری ناگهانی رقص است. نیاز به حرکت کامل بدن دارد، اما بیشتر رقص روی نیمی از قسمت بالای بدن متمرکز است. بسیاری از رقصندگان Locking ترجیح می دهند از حرکات مختلف آکروباتیک و جسمی خواستار تقویت روال رقص خود شوند.

• رقص پرش یا پاپینگ:

پاپینگ یکی دیگر از رقص های خیابانی با مضمون جالب از دهه 1960 و 1970 است که محبوبیت بسیاری در سراسر جهان پیدا کرده است. تکنیکی که رقصندگان برای انجام صحیح رقصیدن به آن نیاز دارند، کنترل به موقع بدن است. یعنی کنترل سریع و آرام بخش ماهیچه های بدن که باعث ایجاد احساس لرزش در بدن می شود.

رقص هیپ هاپ و فانک09034619237

آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال 1389 شروع به فعالیت حرفه ای نموده است.شما میتوانید برای داشتن اندامی جذاب و یاد گرفتن یک هنر جهانی به نام رقص در کلاس های استاد صحرا زیبا شرکت کنید و انواع مختلف رقص را یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید