You are currently viewing آموزش رقص09034619237

آموزش رقص09034619237

آموزش رقص

رقص آیینی است سنتی که یک هنر به حساب می آید. آموزش رقص توسط افرادی صورت می گیرد که به تمامی اصول و قوانین آن آشنا باشند و بتوانند این قوانین را به دیگران منتقل کنند. رقص نوعی ورزش می باشد که تاثیر بسیار زیادی در روحیه و سلامت فرد دارد و دارای تنوع زیادی از جملهرقص ایرانی، رقص ترکی، رقص کردی، رقص هیپ هاپ ، رقص آذری، رقص زومبا و … می باشد. همچنین هر کشور یا هر محله ای دارای رقص سنتی و خاص خود هستند.
رقص یک بخشی از فرهنگ هر کشوری بوده که در سراسر جهان به اشکال مختلفی اجرا می شود. هر شهر و کشوری دارای رقص خاص و منحصر به فرد خود بوده که به شیوه ای زیبا انجام می شود.

آموزش رقص انواع مختلفی دارد که هر فرد با توجه به سلیقه و استعداد خود نوع خاصی را انتخاب می کند. رقص نوعی هنر و نوعی ورزش است که باعث زیبایی اندام و افزایش اعتماد به نفس می شود. رقصیدن باعث ایجاد انگیزه و روحیه و شادی و نشاط در رقصنده و بیننده می شود.

آموزش رقص09034619237

انواع رقص

رقص دارای انواع گوناگونی می باشد که در ادامه قصد داریم شما را با برخی از آن ها آشنا کنیم:

رقص ایرانی

رقص ایرانی یکی از رقص های محبوب و بسیار زیبا است که بسیار پرطرفدار می باشد. این رقص خود تنوع زیادی داشته که مطابق با آهنگ اجرا می شود. در این رقص می توان پیام خاصی را با استفاده از حرکات تمامی اجزای بدن از جمله دست ها، پاها، سر، شونه و … به مخاطب انتقال داد.

آموزش رقص بابا کرم

رقص بابا کرم یکی از رقص های جالب ایرانی به حساب می آید. بابا کرم یکی از لات های قدیم بود به نام کرم کریمی که ابهت زیادی در بین مردم شهر داشت و هر وقت که از کنار کودکان یتیم و فقر می گذشت به آن ها کمک می کرد و برای خوشحال کردن آن ها حرکاتی با استفاده از سر و گردن برای آن ها انجام می داد و بچه ها این فرد را دوست داشته و به آن بابا کرم می گفتند.
این رقص فوق العاده ایرانی همواره طرفداران زیادی دارد و یکی از رقص های جذاب ایرانی شمرده می شود.

آموزش رقص بلوچی

رقص های بلوچی در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارد که در مراسمات اجرا می شود. یکی از رقص های پرطرفدار زنان بلوچی می توان رقص چاپی را نام برد. این رقص به گونه ای است که مطابق با ریتم ضرب های داریه، پاها بر زمین کوبیده می شود. رقص چوب و رقص شمشیر نیز یکی از پرطرفدارترین رقص در میان مردان بلوچی می باشد که همراه با ساز و دهل اجرا می شود.

آموزش رقص گرجی

رقص های گرجی آمیزه ای از جنگاوری و هنر است، رقص گرجی اغلب یک رقص رمانتیک بوده که به صورت گروهی اجرا می شود. این رقص به صورت گروهی از زنان، گروهی از مردان و یا مردان و زنان با هم انجام شده و بسیار زیبا و خیره کننده می باشد.
رققص گرجی خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند که از جمله آن می توان به رقص کارتولی، رقص خورومی، رقص جیرانی، رقص آچارولی، رقص قازبگوری، رقص پارتسا، رقص خنجلوری، رقص خونگا، رقص متیولوری، رقص سیمدی، رقص سامایا، رقص باغدادوری، رقص نارناری، رقص پاریکوبا و … اشاره کرد.

آموزش رقص کردی

رقص کردی انواع گوناگونی داشته که به صورت گروهی برگزار می شود. این رقص به صورت گرد و دایره ای انجام می شود که با حرکات پا و چرخاندن دستمال اجرا می گردد. از رقص های کردی می توان به چه پی، دیلان، گه ریان و … اشاره کرد.
این رقص آهنگ مخصوص به خود را داشته و بسیار جذاب و دیدنی می باشد. رقص کردی یک رقص مفرح است که در مراسمات و عیدها به نمایش گذاشته می شود.

آموزش رقص گیلانی

رقص گیلانی یکی از رقص های محلی استان گیلان است که بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد. در این رقص، دست ها بر روی قوس کمر قرار گرفته و با عقب و جلو کردن پاها، این رقص انجام می شود. این رقص ریتم خاص خود را داشته که بانوان گیلانی با پوشیدن لباس های محلی رنگارنگ و زیبای خود، آن را اجرا می کنند.

آموزش رقص لری

رقص لری ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم این شهر دارد. رقص دستمال و رقص چوب از متداول ترین رقص های کهکیلویه و بویراحمد می باشد. در این رقص به صورت گرد و دایره ای بوده که به همراه ساز و دهل و بر اساس آن ریتم اجرا می گردد. این رقص بسیار هیجانی و پر انرژی بوده و باعث ایجاد فضایی بسیار شاد می شود.

آموزش رقص هندی

رقص هندی یا بالیوودی یکی از رقص هایی است که همگان با آن آشنا هستند و این رقص در تمامی فیلم های بالیوودی دیده می شود. از جمله سبک های این رقص می توان به رقص شکم، حرکات ساده، کاتاک، جاز و … اشاره کرد. رقص هندی یکی از رقص های سخت و با هیجان است که هر شخصی قادر به انجام آن نمی باشد.

آموزش رقص باله

یکی از رقص های آرام و سخت، رقص باله می باشد. این رقص نیاز به لباس خاصی داشته که سبک آن کلاسیک است. این رقص بسیار آرامش بخش بوده که با ریتمی آرام انجام می شود. رقص باله متعلق به کشور روسیه می باشد که در دوران حکومت پتر کبیر این رقص معرفی شد.

آموزش رقص09034619237

آموزش رقص بریک

رقص بریک یا همان بریک دنس یک سبک خیابانی بوده که علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. این رقص شامل حرکاتی سخت بوده که در بین جوانان و نوجوانان بسیار رایج شده و در زمانی کم بسیار پر طرفدار شد. یکی از قسمت های این رقص فریز بوده که بدن خود را با استفاده از دست و بالاتنه معلق نگه می دارند.

آموزش رقص عربی

رقص عربی یکی از رقص های پر حرکت بوده که بر روی نیم تنه بالا انجام می شود. این رقص نیاز به ریتم و لباس مخصوصی داشته که تماشای آن بسیار هیجان انگیز می باشد. این رقص نیاز به تمرین داشته تا بر اساس ریتم آهنگ انجام شود.

آموزش رقص09034619237

وزش رقص تانگو

تانگو یک رقص زیبای نمایشی است که به صورت دو نفره اجرا می شود. این رقص از زیباترین و جذاب ترین رقص های دو نفره بوده که طرفداران بسیار زیادی دارد. سالانه این رقص در اکثر نقاط جهان اجرا شده و بینندگان از تماشای آن لذت می برند.

آموزش رقص سالسا

رقص سالسا یکی از رقص های مربوط به فرهنگ آمریکای لاتین است که در شهر نیویورک آغاز شد. آثاری از این رقص در رقص های سون کوبانو، رقص مامبو و رقص چاچا مشاهده کرد. این رقص به سرعت جایگاه ویژه ای را در بین مردم جهان به خود اختصاص داد.

آموزش رقص سامبا

رقص سامبا نوعی رقص به سبک برزیلی است که ریشه ای در آمریکای لاتین و آفریقا دارد. این رقص نیاز به لباس مخصوص و ریتم مخصوصی نیاز داشته که نشانه هایی از فرهنگ برزیلی در آن قابل مشاهده می باشد.

آموزش رقص تپ دنس

تپ دنس از دیگر تنوع رقص بوده نام آن از صدای کوبشی آن گرفته شده است که موقع کوبیده شدن صفحه های فلزی کوچک با زمین سخت ایجاد می شود. این رقص یک رقص متفاوت از دیگر رقص ها بوده که اجرای بسیار زیبایی دارد.

آموزش رقص والس

رقص والس یکی از رقص هایی است که در چند سال اخیر وارد بازار شد و به سرعت در بین مردم به محبوبیت رسید. این رقص حرکاتی ظریف و آرام داشته و ریتمی ملایم و زیبا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید