You are currently viewing مزایای بیشمار رقص برای سلامتی بدن و اندام پارت دوم09034619237

مزایای بیشمار رقص برای سلامتی بدن و اندام پارت دوم09034619237

مزیت بیشمار رقص برای سلامتی بدن

 

مزایای بیشمار رقص برای سلامتی بدن و اندام پارت دوم09034619237

افزایش هوش شما
میخواهید این موضوع را باور کنید یا نه اما نتایج بدست آمده از تحقیقات اخیر نشان میدهد که رقصیدن می تواند شما را باهوش تر کند. کسانی که بطور منظم میرقصند دچار آلزایمر نمیشوند. رقصیدن عملکرد شناختی را در همه سنین افزایش می دهد. طی نتایج بدست آمده از مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی آلبرت انیشتین انجام شده است، نشان می دهد که اکثر فعالیتهای انجام شده توسط سالمندان ، بالای 75 سال ، هیچ تاثیری در زوال عقل آنها نداشته است. تنها فعالیت برای کمک به جلوگیری از زوال عقل، رقص مکرر بوده است.
رقصیدن می تواند مغز ما را آموزش دهد تا دچار سرگیجه نشویم. رقصیدن در یک موقعیت اجتماعی به مغز کمک می کند تا اندورفین آزاد کند، که این باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. بارها و بارها نتایج بدست آمده از چندین مطالعه نشان می دهد که رقص مکرر می تواند بیش از هر فعالیت دیگری بر عملکرد مغز تاثیر بگذارد.

شما را زیرک نگه می دارد
رقصیدن به شما کمک می کند تا نیرومند باشید و بتوانید از جهات مختلف حرکت کنید. این باعث می شود پاهای شما بهتر حرکت کند زیرا مجبورید هنگام رقصیدن از آنها به صورت ریتمی استفاده کنید ، بنابراین در فعالیت های روزانه خود نیز می توانید از آنها بیشتر استفاده کنید. شما هنگام رقصیدن بیشتر از دستان خود استفاده می کنید. این باعث می شود استفاده از آنها نیز ساده تر شود.

استرس را کاهش می دهد
استرس چیزی است که همه ما به طور مرتب با آن روبرو می شویم و رقصیدن راهی عالی برای کاهش استرس است. رقصیدن این امکان را به شما می دهد تا یک ریتم ثابت داشته باشید و به همین حاطر میتوانید برای یک دوره زمانی مشکلات روز به روز را فراموش کنید. رقصیدن با یک شریک زندگی یا یک گروه، به کاهش استرس کمک می کند ، زیرا شما در حال تعامل با افراد دیگر هستید.

به کاهش وزن کمک می کند
اگر اضافه وزن دارید، رقصیدن روش خوبی برای کاهش وزن است . این یک روش کم اثر برای بالا بردن ضربان قلب شما برای یک دوره زمانی و افزایش متابولیسم در همان زمان فراهم می کند. رقصیدن به بدن شما اجازه می دهد کالری بیشتری بسوزاند و وزن کم کند. اگر به طور مکرر میرقصید ، به بدن کمک می کند کالری را بسوزاند ، حتی در حالی که نمی رقصید. این امر به سادگی باعث افزایش میزان کالری می شود که بدن شما به طور مداوم می سوزاند.

رقص هایی که تمام بدن شما را به حرکت در می آورد بهترین راه برای کاهش وزن هستند. رقص هایی که شما را برای نگه داشتن بازوها در حین حرکت پاها لازم می کند برای کاهش وزن مناسب هستند. اگر عرض شانه پاهای خود را از هم جدا کنید و از بازوهای خود در یک حرکت پیچش استفاده کنید نتایج خوبی خواهید گرفت.

آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال هزار سیصد هشتاد نه شروع به فعالیت حرفه ای آموزش رقص نموده است. این آکادمی آماده آموزش انواع مختلف رقص به شما همشهریان و علاقه مندان گرامی به حرکات موزون و رقص میباشد. کافیست با شماره مورد نظر تماس حاصل فرمائید و در کلاس های آموزش انواع مختلف رقص آموزشگاه ما شرکت نمائید.

ثبات کلی را بهبود می بخشد
رقص باعث می شود حرکات بدن پایدارتر شود. نتایج بدست آمده از چندین مطالعه نشان داده است که افرادی که بطور منظم میرقصند در زمانی که خیلی سر پا میمانند دچار سرگیجه نخواهند شد. یا در برخی مواقع هنگام پیاده روی بیشتر مواقع خواهیم ایستاد که استراحت کنیم بعد از مدتی رقصیدن به طور منظم، کاهش استراحت در هنگام پیاده روی را مشاهده خواهید کرد. این ویژگی به ویژه در مورد افراد مسن صادق است. بعضی اوقات با افزایش سن، فکر می کنیم باید کندتر شویم و استراحت بیشتری داشته باشیم. اگر بیش از حد این کار را انجام دهید ، تعادل خود را بیشتر از دست خواهید داد و مستعد افتادن هستید ، رقصیدن می تواند به بهبود ثبات در پاهای شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید