You are currently viewing مزایای بیشمار رقص برای سلامتی بدن و اندام پارت اول09034619237

مزایای بیشمار رقص برای سلامتی بدن و اندام پارت اول09034619237

مزیت های بیشمار رقص برای سلامتی بدن

 

مزایای بیشمار رقص برای سلامتی بدن و اندام پارت اول09034619237

 

رقصیدن راهی عالی برای ورزش کردن و در شکل خود ماندن است. کلاس های آموزش رقص سرگرم کننده تر از رفتن به سالن های ورزشی هستند. شما در هنگام رفتن به کلاس رقص خیلی فعال تر و از لحاظ روحی شادابتر از قبل خواهید شد.بسیاری از مدارس و آموزشگاه های رقص دوره های مختلف رقص را ارائه می دهند، یک کلاس می تواند یک روش سرگرم کننده برای بهبود سلامت کلی شما باشد. آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال هزار سیصد هشتاد نه شروع به فعالیت حرفه ای آموزش رقص نموده است. این آکادمی آماده آموزش انواع مختلف رقص به شما همشهریان و علاقه مندان گرامی به حرکات موزون و رقص میباشد. کافیست با شماره مورد نظر تماس حاصل فرمائید و در کلاس های آموزش انواع مختلف رقص آموزشگاه ما شرکت نمائید.

بدن شما انعطاف پذیر تر میشود
رقص به انعطاف پذیری زیادی نیاز دارد، بنابراین اگر آن را ندارید ، پس از مدتی انعطاف پذیر تر خواهید شد. این که آیا شما در یک کلاس رقص عضو هستید و یا به طور مرتب به یک باشگاه رقص می روید، حرکات انعطاف پذیر تری خواهید داشت. انعطاف پذیری در رقص ، تمام گروه های عضلانی بدن شما را درگیر خواهد کرد. با آموختن انواع رقص بیشتر از گروههای مختلف عضلانی بدن خود استفاده خواهید کرد و باعث بهبود اساسی در توانایی کلی شما در انعطاف پذیری در زندگی روزمره می شود. رقصیدن شما را به کشش و خم شدن به روشهایی که معمولاً انجام نمی دهید وادار خواهد کرد، بنابراین از تغییر دامنه حرکت خود حیرت خواهید کرد.

بسیاری از افراد شغلی دارند که روزانه باید چندین ساعت در میزها یا در پایانه های رایانه ای بنشینند. نشستن به مدت طولانی می تواند منجر به سفتی در مفاصل شود و هنگام تلاش برای حرکت باعث درد در مفاصل آنها میشود. رقصیدن به طور مکرر باعث افزایش انعطاف پذیری کلی شما می شود که می تواند برخی از آسیب های ناشی از نشستن را معکوس کند. انعطاف پذیری خود را با رقصیدن بیشتر می کنید، بازوها و پاهای شما را محکم نگه می دارد و به شما امکان می دهد تا بدون درد آزادتر حرکت کنید.

قدرت بدنی شما را بهبود می بخشد
رقصیدن می تواند به بهبود قدرت کلی بدن شما کمک کند زیرا برخی از حرکات بر خلاف وزن بدن شما است. بسته به سبک رقصیدنی دارد که شما انجام می دهید، ممکن است مجبور شوید به روش هایی که نیاز به قدرت عمده در پاها دارد، پرش یا پیچ و تاب کنید. رقص های سالنی نیاز به پریدن و گاهی دویدن دارد. در این نوع رقص اگر رقصنده زن شریک رقص خود را بلند کند باعث قوی تر شدن پاها و بازوهای او میشود که این حرکت نیاز به قدرت بدنی زیادی دارد.

استقامت بدنی شما را افزایش می دهد
علاوه بر مستحکم شدن ساختمان بدن شما هنگام رقصیدن، مطمئناً استقامت بدنی خود را نیز بیشتر خواهید کرد. بیشتر رقص ها تا زمانی که موسیقی متوقف شود حرکت مداوم دارند. استقامت یعنی توانایی حرکت و استفاده از عضلات برای مدت زمان طولانی تر میباشد، رقص باعث افزایش ضربان قلب، افزایش استقامت شما در طی یک دوره زمانی طولانی می شود. اگر به طور منظم برقصید، متوجه خواهید شد که هر بار که این کار را انجام می دهید، می توانید برای مدت طولانی تری برقصید.

حس بهزیستی را بهبود می بخشد
از آنجایی که رقص یک فعالیت اجتماعی عالی است، می تواند حس کلی شما را به بهزیستی بهبود بخشد. شما با این شکل از ورزش جدا نیستید. شما ممکن است در یک کلاس رقص یا در یک باشگاه رقص حضور داشته باشید میخواهد هر کجا که باشد، احتمالاً افراد دیگری نیز در حال رقص با شما هستند. برقراری ارتباط اجتماعی با افراد دیگر، موضوعی بسیار مهمی است که باید در آن نقش داشته باشید. این امر به بهبود اعتماد به نفس شما کمک کرده و تنش را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید