You are currently viewing مزایای رقص سلامت جسمانی و روانی پارت اول09034619237

مزایای رقص سلامت جسمانی و روانی پارت اول09034619237

چابکی را افزایش می دهد

چابکی توانایی چرخش و حرکت سریع در صورت لزوم است. از آنجا که رقصیدن نیاز به حرکات خاص و سرعتی دارد، به فرد کمک می کند تا چابکی بیشتری داشته باشد. آنها می توانند در صورت لزوم سریعتر حرکت کنند. این چابکی شامل چابکی جسمی و روحی است. قبلاً تصور می شد که رقصیدن از فعالیت های دخترانه است. اکنون بازیکنان بزرگ فوتبال هالکینگ در کلاس های رقص شرکت میکنند زیرا این امر باعث بهبود کار پا، تعادل و چابکی آنها در زمین می شود. برخی از بزرگترین ورزشکاران در کلاسهای رقص شرکت می کنند تا چابکی عالی را بدست آورند زیرا می توانند به راحتی حرکت کنند.

حافظه را بهبود می بخشد
یکی دیگر از مزایای رقص مکرر این است که به بهبود حافظه کمک می کند. این همراه با بهبود مغز است ، اما از آنجا که رقص نیاز به یک شخص دوم دارد که حرکات خاص و زمان حرکت را به خاطر بسپارد، حافظه کلی نیز بهبود می یابد.

بهبود شناختی
یک مطالعه جدید ادعا می کند که به دست آوردن تجربه در رقص هیپ هاپ، پیشرفت در برخی مهارت های شناختی را نشان داده است . ادعا می شود که توسعه تخصص در یک فعالیت خاص مانند هیپ هاپ، می تواند توانایی های شناختی مغز را افزایش دهد.

با افسردگی مبارزه می کند
رقصیدن به چندین روش به مبارزه با افسردگی کمک می کند . ابتدا به شما کمک می کند تا حرکت کنید و اندورفین ها را در مغز خود تحریک کنید ، این به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید. اگر در یک محیط اجتماعی برقصید ، در اطراف افراد دیگری خواهید بود که به کاهش افسردگی نیز کمک می کند. تقویت ماهیچه ها به شما نیز کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشید.

قلب سالم
به طور کلی ورزش برای قلب شما مفید است. یک گزارش اخیر حاکی از آن است که رقصیدن به طور منظم ، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد . نه تنها رقصیدن به سلامت قلب شما کمک می کند بلکه سرگرم کننده است. یک مطالعه 10 ساله در انگلیس نشان داد افرادی که شدت متوسطی در انجام رقص دارند، خطر کمتری از مبتلا شدن به مشکلات قلبی دارند. این مطالعه نشان داد که رقصندگان خطر ابتلا به بیماریهای قلبی کمتری نسبت به کسانی که برای ورزش قدم برداشته اند دارند.

انرژی را افزایش می دهد
آیا تا به حال احساس کرده اید که انرژی ندارید، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید؟ اگر چنین است، لباسها و کفش های رقص خود را بیرون بیاورید و به آموزشگاه رقص صحرا رقص بزنید. هرگونه تمرینی برای افزایش انرژی شما مفید است ، اما رقصیدن نیز سرگرم کننده است و از نظر اجتماعی نیز مفید است. شما می توانید آن را در هر سطح از شدت مورد نظر خود انجام دهید.

مهارت های اجتماعی را بهبود میبخشد
رقص در یک باشگاه یا یک کلاس رقص به شما در پیشرفت مهارت های اجتماعی کمک می کند ، که به شما کمک می کند به طور کلی احساس بهتری داشته باشید. در اجتماع بودن یک جنبه سالم از زندگی همه است. تنها بودن بیش از حد غالباً می تواند منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی شود.

دوست شدن
رقصیدن، به خصوص در یک باشگاه به شما کمک می کند تا دوستان جدیدی پیدا کنید. حتی برگزاری کلاس رقص می تواند به شما در دیدار با افراد جدید کمک کند. هرچه دوستان بیشتری داشته باشید به طور کلی در فعالیتهای بیشتری درگیر خواهید شد که می تواند به بهزیستی کلی منجر شود.

مقاومت را تقویت می کند
الزامات بدنی رقصیدن بدن شما را هنگام شروع رقص تحت فشار قرار می دهد. ممکن است متوجه شوید که به راحتی خواهید رقصید. با این حال، بعد از مدتی متوجه خواهید شد که بدون وقفه قادر به رقصیدن برای دوره های طولانی تر هستید، زیرا در حال تقویت کردن بدن خود هستید. پاهای شما قوی تر خواهد شد، بازوها و حتی ریه های شما قوی تر خواهد بود. تمام بدن شما از حرکتی که بارها و بارها با رقص تجربه می کنید، قدرت خواهد گرفت.
هسته اصلی بدن شما مرکز ثقل شما است. بسیاری ادعا می کنند که حرکت در هسته آغاز می شود. این پاها را تثبیت می کند و باعث حرکت آسان تر می شود. رقص به ایجاد استحکام هسته کمک می کند و حرکت را آسانتر و نرم تر می کند. این خصوصاً در مورد رقص باله نیز صادق است ، همچنین برای افرادی که مرتباً می رقصند نیز صدق می کند. رقص باعث تقویت قدرت شما در هسته بدن شما خواهد شد.

استقامت را افزایش می دهد
استقامت میزان زمانی است که می توانید بدون استراحت فعال شوید. برای دوندگان، این امر می تواند ماراتن ها را به جای مسابقه های کوتاه، مجاز کند. رقصیدن باعث افزایش استقامت بدن می شود، در حالی که رقصیدن یک نوع تفریح است. اگر در حال رقصیدن با یک شریک زندگی یا با یک گروه در حال رقص هستید، با گذشت زمان متوجه خواهید شد که می توانید برای مدت طولانی تری برقصید. دلیل امر این است که استقامت شما در حال افزایش است. هر بار که می رقصید، فقط خود را تحت فشار قرار میدهید تا کمی بیشتر فعال شوید.

حس رفاه را افزایش می دهد
بسیاری از مردم گزارش می دهند که فقط گوش دادن به موسیقی و تبدیل شدن به بخشی از آن احساس بهزیستی به آنها می دهد. از آنجا که معمولاً در هنگام رقصیدن در کنار افراد دیگری خواهید بود و در یک محیط اجتماعی قرار دارید ، احساس بهزیستی اجتماعی را تجربه خواهید کرد ، گذراندن وقت با افراد دیگر معمولاً به تولید احساسات خوب کمک می کند.

سرگرم کننده و لذت بخش است
وقتی به دلیل تعامل اجتماعی، معمولاً رقصیدن می تواند سرگرم کننده و لذت بخش باشد. این که آیا شما در حال رقص خط هستید، رقص دسته جمعی یا فقط رقص کلوپی موسیقی و نوسان تجربه معمولاً یک تجربه بسیار لذت بخش است.

عملکرد ریه را بهبود می بخشد
اگر بیماری ریه دارید یا در تنفس مشکل دارید، می توانید سبکی از رقص پیدا کنید که مناسب شما باشد. ممکن است بخواهید با کندتر رقصیدن شروع کنید و با تقویت ریه های خود می توانید شدت فعالیت خود را افزایش دهید.
ممکن است بخواهید با پزشک معاینه کنید که آیا باید رقص را شروع کنید ، اما اگر می توانید راه بروید و حرکت کنید ، باید بتوانید در مورد رقصی که می توانید انجام دهید قضاوت کنید. با ایجاد استقامت خود با رقصیدن ، شما همچنین قادر خواهید بود ظرفیت ریه خود را تقویت کرده و بتوانید برای یک دوره طولانی تر سریعتر حرکت کنید.
آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال هزار سیصد هشتاد نه شروع به فعالیت حرفه ای آموزش رقص نموده است. این آکادمی آماده آموزش انواع مختلف رقص به شما همشهریان و علاقه مندان گرامی به حرکات موزون و رقص میباشد. کافیست با شماره مورد نظر تماس حاصل فرمائید و در کلاس های آموزش انواع مختلف رقص آموزشگاه ما شرکت نمائید.

مهارت را بهبود می بخشد
خواهید فهمید که پس از مدتی رقصیدن به طور منظم ، مهارت کلی شما بهبود می یابد. شما قادر خواهید بود انگشتان، دست ها، مچ دست ها، بازوها و پاها را بسیار آسان تر و با لطف بیشتری حرکت دهید. با استفاده بیشتر از عضلات و به روشی خاص ، انجام کارهایی که شامل دست و سایر اعضای بدن شما می شود بسیار آسان تر خواهد شد.
رقصیدن در مقایسه با سایر انواع ورزش می تواند پاها و باسن شما را انحنای بیشتری بخشد . دونده ها دارای پاهای زیبایی هستند ، اما به اندازه پاهای رقصنده انحنا ندارند. بارها رقصندگان مجبورند موقعیت های طولانی تری داشته باشند و باعث می شوند پاهای آنها انعطاف پذیر تر شود. این نه تنها جذاب تر است ، بلکه پاهای آنها بیشتر قوی تر میشود به همین دلیل عضلات آنها بهتر از دوندگان است.

عادات خواب را بهبود می بخشد
رقص مکرر می تواند به افراد کمک کند خیلی بهتر و با آسایش بیشتری بخوابند. اگر هنگام خواب شبانه مشکل دارید، رقصیدن منظم باعث رفع این مشکل می شود. درست مانند هر برنامه تمرینی که استفاده می کنید، خواب شما بسیار بهتر خواهد شد. این شامل رقصیدن است. احساس بهتری خواهید داشت و خیلی راحت تر می خوابید.

چاقی را کاهش می دهد
رقصیدن به کاهش چاقی کمک می کند زیرا به شما در کاهش وزن کمک می کند. اگر در حال حاضر چاق هستید ، باید از سبک رقص آهسته تر شروع به رقصیدن کنید و همانطور که می توانید سرعت و شدت رقص خود را با گذشت زمان افزایش دهید.
برخی از اشکال رقص ساده و آسان انجام می شود. زومبا نوعی رقص قلبی است که باعث می شود ضربان قلب شما برای یک دوره زمانی بالا برود تا سوخت و ساز شما را بهبود ببخشد و به کاهش چاقی کمک کند. این کار با موسیقی لاتین انجام می شود و این کار را بسیار سرگرم کننده تر می کند. این مراحل دارای یک ریتم تنظیم شده است که باعث می شود از این رقص به جای ورزش فقط لذت ببرند.
Zumba را می توان در همه سطوح انجام داد تا بتوانید به سطحی که توانایی انجام آن دارید بچسبید، اگر در حال حاضر چاق هستید، این روش خوبی برای شروع یک برنامه رقص است که می تواند به شما در شکل گیری مجدد بدن شما به حالت طبیعی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید