You are currently viewing مزایای رقصیدن برای سلامتی بدن (پارت دوم)09034619237

مزایای رقصیدن برای سلامتی بدن (پارت دوم)09034619237

کلاس های رقص از مدت ها قبل مورد علاقه افرادی بوده است که به دنبال شکل گرفتن و افزایش سلامت و رفاه عمومی خود بوده اند . بسیاری از سالن های ورزشی در سراسر جهان کلاس های مرتبط با رقص را ارائه می دهند و شروع می کنند. سبک های رقص مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای یک فرهنگ و سبک منحصر به فرد هستند. مهم نیست که چه سبکی را انتخاب کنید ، چندین مزیت اثبات شده برای کلاس رقص به عنوان سرگرمی وجود دارد.

1- افزایش قدرت بدنی

شاید بارزترین فایده رقص افزایش قدرت بدنی باشد. رقصیدن می تواند روشی لذت بخش برای حرکت دادن بدن و نگه داشتن سلامتی قلب شما باشد. رقص یکی از معدود فعالیت هایی است که تمرین کامل بدن را ارائه می دهد. رقصیدن به شما امکان می دهد همه در یک زمان روی پاها، قسمت مرکز بدن و بازوها کار کنید. رقصیدن یک تمرین با شدت زیاد و کم تأثیر را ایجاد می کند بدون اینکه یکنواخت شمارش تکرار یا انجام مجموعه ها باشد.

2. افزایش انعطاف پذیری بدن شما

یکی دیگر از مزایای عالی رقص برای بدن بهبود انعطاف پذیری بدنی شما است. رقص شما را قادر می سازد بدن خود را به روش هایی حرکت دهید که ممکن است در زندگی روزانه شما معمولی نباشد. این به شما امکان می دهد دامنه حرکت خود را بسازید و کشش خوبی به عضلات خود بدهید. حتی اگر برنامه رقص شما با کشش گرم شروع نشود، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که بعد از رفتن به چند کلاس کمی از آنچه که در گذشته بود کمی انعطاف پذیر تر هستید.

3. تقویت قلب و سلامت شما

رقص همچنین سلامت قلب و ظرفیت ریه شما را بهبود می بخشد. ضربان قلب و ضربان تنفس شما هنگام رقصیدن افزایش می یابد. برای داشتن یک تمرین اضافی قلبی و عروقی رقص فواید درمانی طولانی مدت زیادی وجود دارد. فعال نگه داشتن بدن می تواند به جوان نگه داشتن بدن خود و مبارزه با روند پیری کمک کند.

4- تعادل بهبود یافته و آگاهی مکانی

تعادل بهبود یافته و آگاهی مکانی نیز می تواند محصول جانبی رقص باشد. رقصیدن به آگاهی جسمی نیاز دارد که به بهبود این مهارت ها کمک می کند. آگاهی بیشتر از بدن ما می تواند ما را از نحوه حرکت بدن در یک فضا آگاه سازد. تمرکز روی وضعیت خوب و تقویت هسته در رقص می تواند تعادل شما را بهبود بخشد.

5- استخوان های قوی و کاهش خطر پوکی استخوان

رقصیدن یکی از بهترین راه هایی است که می توانید از پوکی استخوان جلوگیری کرده و حتی آنرا درمان کنید. نتایج بدست آمده از تحقیقات نشان داده شده است که تمرینات تحمل وزن، یا اشکال تمرینی که بدن شما را قادر به مقابله با گرانش می کند، راه های مؤثر برای تقویت استخوان های شما هستند. افزایش قدرت و تعادل همچنین می تواند به جلوگیری از ریزش و شکستگی استخوان ها کمک کند.

6. باعث تقویت ذهن میشود

مزایای رقص فقط برای جسم شما نیست. رقصندگان همچنین تمرین ذهنی را تجربه می کنند. به یاد آوردن مراحل و الگوهای رقص باعث تقویت حافظه می شود. تمرکز روی قسمت های مختلف بدن به طور همزمان باعث ایجاد چالش ذهنی برای شما می شود. این تمرین ذهنی به ذهن کمک می کند که تیز بماند.

7. افزایش اعتماد به نفس

یکی از بزرگترین مزایای رقص ، افزایش اعتماد به نفس است. به طور کلی یادگیری و تسلط بر یک مهارت جدید برای اطمینان شما بسیار عالی است. این می تواند احساس موفقیت و غرور به شما بخشد. رقص همچنین از مزایای یادگیری برای جابجایی بدن به روشهای زیبا و جدید برخوردار است.

8. تسکین دهنده استرس

رقص می تواند یک تسکین دهنده استرسی عالی باشد. رقص سطح ماده کورتیزول ، که به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود، در بدن شما کاهش میدهد و در عین حال باعث تقویت آندورفین مغز شما می شود. بسیاری از افراد کلاس رقص را تقریباً بی حس می کنند. حضور در کلاس رقص عصرانه می تواند یک فضای خلاق عالی باشد و روز بعد احساس طراوت و آمادگی برای کار را برای شما به وجود می‌آورد.
آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال 1389 شروع به فعالیت حرفه ای نموده است. شما میتوانید برای گذارندن دوره های مبتدی،پیشرفته و حرفه ای رقص با شماره مورد نظر تماس حاصل فرمائید و اطلاعات لازم را کسب نمائید.

9. بیشتر شدن ارتباطات اجتماعی

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز رقص ، افزایش ارتباط اجتماعی است. هر دو رقص انفرادی و داشتن شریک می تواند راهی عالی برای دیدار با افراد جدید باشد. در صورت جابجایی می توانید ارتباطاتی با یک نفر جدید برقرار کنید. حتی اگر مدتی در همان مکان زندگی کرده باشید، رقص می تواند راهی عالی برای دیدار با افراد خارج از حلقه اجتماعی شما باشد.

10. بالاترین میزان موفقیت برای بدست آوردن شکل اجتماعی خوب

بسیاری از افرادی که به قصد شکل گرفتن به یک کلاس رقص می پیوندند دریافتند که از میزان موفقیت بالاتری نسبت به افرادی که فقط به سالن ورزشگاه می آیند ، برخوردار هستند. بخشی از این ممکن است شبکه رقصندگان دیگری باشد که هنگام رقصیدن با آنها ارتباط برقرار می کنید و بخش دیگر فقط می تواند سرگرم کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید