You are currently viewing مزایای رقص سلامت جسمانی و روانی پارت دوم09034619237

مزایای رقص سلامت جسمانی و روانی پارت دوم09034619237

استخوان های قوی تر

با افزایش سن، استخوانهای ما تمایل به از دست دادن قدرت و شکننده تر شدن دارند، و خطرناک تر می شود و باعث آسیب بیشتری به بدن ما می شود. رقصیدن روش خوبی برای تقویت استخوان های شما به مرور زمان است. با استفاده از پاها و بازوها در رقص، قدرت استخوانها را تقویت خواهید کرد. با گذشت زمان ، این حتی می تواند تراکم استخوان ایجاد کند. تقویت استخوانهای شما به جلوگیری از ریزش و کاهش شکستگی و آسیب در هنگام سقوط تصادفی کمک می کند.

رقصیدن می تواند مقادیر کمی آسیب به استخوان ها ایجاد کند. استئوکلاست ها با جذب استخوان آسیب دیده و ساختن استخوان جدید و قوی تر در منطقه ، به ناحیه استرس هجوم می آورند و به بهبودی آن کمک می کنند. با گذشت زمان، این باعث می شود استخوان ها بسیار قوی تر از گذشته باشند.

مزایای رقص سلامت جسمانی و روانی پارت دوم09034619237

سیستم ایمنی را تقویت می کند

دانشمندان ادعا می کنند که گوش دادن به موسیقی و رقص، سطح آنتی بادی ها را در بدن انسان افزایش می دهد. آنها همچنین دریافتند که هورمونهای استرس پس از گوش دادن به همان نوع موسیقی کاهش می یابد. سطح کورتیزول در افرادی که به موسیقی گوش می دهند در مقایسه با گروه کنترل که موسیقی گوش نمی دهند، کاهش یافته بود.

سطح ایمونوگلوبولین A ، دفاع اصلی سیستم ایمنی بدن در گروهی که موسیقی گوش می دادند بسیار بالاتر از بقیه افرادی بوده که موسیقی گوش نداده بودند. محققان بر این باورند که می توان از موسیقی برای کمک به بهبود سریعتر بیماران بیمارستان استفاده کرد.

سایز کمر را کاهش می دهد

به طور کلی رقصیدن می تواند به کاهش چربی بدن به ویژه در اطراف کمر کمک کند. رقص قدیمی ‘پیچ و تاب: قطعاً یک شیوه رقص خوب برای کمک به کاهش اندازه کمر است . رقصیدن خیلی زیاد مثل ورزش احساس خستگی نمیکنید، بیشتر شبیه یک کار سرگرم کننده است، بنابراین سبک رقصیدن را انتخاب کنید که شامل پیچ خوردگی باشد رقص می تواند به شما کمک کند تا توجه اصلی را برای کاهش خط کمر خود معطوف کنید ، اما در واقع باعث کاهش وزن شما در تمام بدن می شود. در حالی که شما این کار را انجام می دهید.

رقص شکم یکی دیگر از سبک های خوب رقص است که می تواند برای کاهش سریع تر چربی شکم استفاده شود. به وزن کلی بدن کمک خواهد کرد ، اما بدیهی است که روی کمر متمرکز است. رقص هایی که تنفس شما را به سطح بالاتری می رساند به افزایش وزن شما کمک می کند. فردی که وزن 125 پوند دارد، در مقایسه با 90 کالری سوزاندن در رقص آهسته، در حدود 180 کالری در 30 دقیقه رقص سریع می سوزاند.

بازوها را تقویت می کند

رقصیدن ، ورزشی است که بسته به سبک رقصیدن که انجام می دهید، می تواند به شما در تقویت بازوهایتان کمک کند . هنگام رقصیدن با شریک خود، بیش از حد آرنج های خود را نگه دارید که به مرور زمان به تقویت بازوهای شما کمک می کند. انواع دیگر رقص از روش های مختلف از بازوها استفاده می کند. استفاده از بازوهای خود با هر نوع رقص تقریباً غیرممکن است. حرکت به فواصل 15 تا 20 دقیقه ای به تقویت بازوهای شما کمک می کند و به شما امکان می دهد تا آنها را برای مدت زمان طولانی تر در حالت نگه دارید.

با تقویت بازوها ، ممکن است متوجه شوید که شما همچنین قادر به کاهش برخی از پوستهای پوسته پوسته شده هستید که با افزایش سن می توانند رشد کنند. این باعث می شود بازوهای شما خیلی جوان تر به نظر برسند. باله چندین حرکت بازو دارد که به تقویت بازوها نیز کمک می کند. می توانید این حرکات را در استودیوی رقص یا حتی در خانه تمرین کنید.

آکادمی حرکات موزون صحرا، با مدیریت خانم صحرا زیبا از سال هزار سیصد هشتاد نه شروع به فعالیت حرفه ای آموزش رقص نموده است. این آکادمی آماده آموزش انواع مختلف رقص به شما همشهریان و علاقه مندان گرامی به حرکات موزون و رقص میباشد. کافیست با شماره مورد نظر تماس حاصل فرمائید و در کلاس های آموزش انواع مختلف رقص آموزشگاه ما شرکت نمائید.

پاها را تقویت می کند

یکی از مزایای بارز رقصیدن تقویت پاهای شماست . اگرچه ، هنگام رقصیدن از تمام بدن خود استفاده می کنید ، احتمالاً پاهای شما قسمت اصلی بدن شما هنگام رقصیدن است. مهم نیست که چه نوع رقصی را انجام می دهید ، با رقص های مکرر پاهای خود را تقویت خواهید کرد.اگر می خواهید روی تقویت عضلات پای خود تمرکز کنید، باله یکی از بهترین سبک های رقص برای این کار است.

رقص باله کلاسیک شامل حرکت بر روی انگشتان پا و پیچ و تاب باله است. باسن، شکم و ران در این رقص کار می کند. به سمت انگشتان پا بالا بروید و سپس پاشنه خود را پایین بیاورید. اینها 15 تا 20 بار انجام دهید. این باعث تقویت قسمت پشت پا و مچ پا می شود.

Plie حرکتی است که ران ها، همسترینگ ها و باسن را تقویت می کند. پاها از هم فاصله دارند. پاها را بچرخانید تا انگشتان پا به آن اشاره کند. چمباتمه زدن، نگه داشتن زانوها در موقعیت پاها تا جای ممکن نگه دارید. اینها فقط چند حرکت رقص است که می تواند پاهای شما را تقویت کند. حرکت مهم است.

فشار خون را پایین می آورد
ورزش به طور کلی به سلامتی شما کمک می کند ، اما ادعا می شود که رقص سالسا حتی می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند و به کاهش کلسترول کمک می کند. کاهش فشار خون بدیهی است که در آینده مانع از سکته مغزی و بیماری های قلبی خواهد شد. فشار خون بالا دلیل اصلی سکته مغزی است.

درد آرتروز را کاهش می دهد
بسیاری از افرادی که آرتروز دارند معتقدند که برای جلوگیری از درد ناشی از آرتریت ، باید ساکت و بی حرکت باشند. هیچ چیز نمی تواند از حقیقت دور باشد. فعال ماندن بهترین راه برای تسکین درد آرتروز است . رقص یک روش فوق العاده برای کاهش و جلوگیری از درد ورم مفاصل است. بدون حرکت منظم ، اتصالات سفت و درد می شوند و درنهایت آتروفی می شوند و به هیچ وجه قادر به حرکت نخواهید بود.

اگر از آرتروز رنج می برید، یک نوع رقص را انتخاب کنید که با انجام آن احساس راحتی کنید و مرتباً این کار را انجام دهید در ابتدا ممکن است احساس درد داشته باشید ، اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که در هر حال احساس درد بسیار کمتری می کنید. ماهیچه های شما عادت می کنند و درد آرتریت تا حد زیادی کاهش می یابد.

چشم انداز شما از زندگی را بهبود می بخشد
رقصیدن می تواند روشی را که احساس می کنید و دیدگاه شما از زندگی بهبود می بخشد. شما را از خانه بیرون می برد و با افراد دیگری مشارکت میکنید. گوش دادن به موسیقی و درگیر شدن با رقص باعث می شود احساس راحتی بیشتری با زندگی داشته باشید و چشم انداز زندگی شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

جداسازی را کاهش می دهد
بسیاری از افراد مسن از انزوا رنج می برند و در هیچ فعالیت خارجی مشارکت نمی کنند. با پیوستن به یک کلاس رقص برای سالمندان، می توانید افراد دیگری را ملاقات کنید، احتمالاً یک شریک رقص پیدا کنید و از طریق رقصیدن با برخی فعالیت های اجتماعی درگیر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید